Slušné bydlení za pěkné peníze

Slušné bydlení za pěkné peníze

Chcete-li slušně, a hlavně za dobré peníze bydlet ve vlastním, nemusíte se vždy poohlížet pouze po klasických bytech, případně po rodinných vilkách.

Slušné bydlení za pěkné peníze

Je smutným faktem, že sehnat dnes v České republice vlastní bydlení za trochu slušnější peníze je docela fuška. A řeč teď není o rodinných obchodech nebo obchodech mezi dobrými přáteli. Obytné nemovitosti šly s cenou v několika málo posledních letech pořádně nahoru a dle všemožných analýz to ani zdaleka nevypadá na to, že by se situace měla měnit k lepšímu. Alespoň ne pro kupující. Ti jsou dnes nuceni kupovat si i menší byty za miliony. A určitě to neplatí pouze pro Prahu a okolí. I když nuceni je silné slovo. Vždy se dá bydlet v podnájmu. Ten se však zase finančně nevyplatí, alespoň většinou.

Elektrizovaný domek

Samozřejmě, že se dá najít i alternativní bydlení, které ale každému nevoní. Třeba takový houseboat opravdu není pro každého, jelikož i na klidné vodě se může člověku dělat zle. V takovém případě se vážně bydlet nedá. Jako daleko lepší možností se tak jeví koupě mobilheimu, který v novém provedení nevypadá vůbec špatně. Navíc se jedná o cenovou bombu.

Je jasné, že cena není všechno, ale v tomto případě je o stěžejní argument pro koupi. Všechno ostatní, co souvisí s tímto druhem bydlení, je pak poměrně v pořádku nebo dokonce dobré. Zapomeňte na předsudky a zajděte si někdy nějaký moderní mobilní domek pořádně prohlédnout, třeba u vašeho nejbližšího prodejce. Jistě zjistíte, že to žádná katastrofa není a když si člověk odečte od celkového výsledku menší obytnou plochu, jedná se o po všech stránkách komfortní plnohodnotné bydlení. Ovšem ne pro velké množství lidí, maximálně pro základní rodinu, tedy dva lidi a dítě.

Financování domova

Je libo chatku?

Mobilheimy není potřeba zatracovat ani v případě, že hledáte nějakou tu chatku na léto. Dokonce není nutné pořizovat si rovnou nejnovější verzi, ale klidně můžete sáhnout po něčem dříve vyrobeném. Ano, taková konstrukce bude pravděpodobně postrádat nejmodernější izolační materiály, ale v případě, že se má jednat o opravdu letní chatku, není to vůbec na obtíž. Navíc izolace se dá namontovat zbrusu nová.