Category Archive : Peníze

Podmínky pro získání úvěrových produktů pro rok 2021

Na trhu je v současné době přebytek likvidity a banky doslova bojují o každého nového klienta. Na druhou stranu ale stále přibývá počet zamítnutých žádostí. Co je příčinou? Může za to zákon o spotřebitelském úvěru, který s určitou pravidelnosti aktualizuje Česká národní banka. Poslední novely se tento zákon dočkal v dubnu 2020 jako reakci na nařízení vlády. Pandemie koronaviru sice do značné míry podmínky na nějaký čas přeci jenom zmírnila, ale i tak může být těžké v složitě nastavených podmínkách obstát. Co tedy musí žadatel splnit, aby měl největší šanci tížený úvěr získat?

střádání peněz

Pracovní smlouva

Aby bylo možné úvěr splácet, je zapotřebí pravidelný měsíční příjem. Výše příjmů musí být doložena pracovní smlouvou na dobu neurčitou. Do celkových příjmů se mohou však započítávat i příjmy ze samostatně výdělečné činnosti nebo z pronájmu nemovitosti. V případě, kdy je žadatel zaměstnán pouze na dobu určitou, je zapotřebí úvěr splatit ještě před vypršením platnosti pracovní smlouvy. A jak je to v případě zkušební nebo výpovědní lhůty? V takovém případě žadatel odejde s banky s nepořízenou, neboť pro ní představuje příliš vysoké riziko.

Registr dlužníků

Jeden z nejčastějších důvodů, který vede banku k zamítnutí žádosti je negativní záznam v registru dlužníků. Je to vcelku jednoduché, naše platební morálka je pravidelně zaznamenávána v registrech dlužníků. Za včasné placení svých pohledávek získáváme plusové body, které se nám při žádosti o úvěr mohou hodit. Pokud však své závazky nesplácíme včas nebo vůbec, negativní záznamy nám následně mohou velmi zkomplikovat život.

zavazující smlouva

Nebankovní společnosti jsou však v tomto ohledu o poznání benevolentnější a nabízí spotřebitelské úvěry nebo třeba americkou hypotéku bez registru i těm žadatelům, kteří v bance kvůli negativnímu záznamu v registru neuspěli.

Kdo pomůže podnikatelům?

Soukromým podnikáním by si měl člověk stejně jako je tomu u zaměstnanců přijít k penězům, za které by měl posléze i žít. Plus si tu takový podnikatel musí přijít i na peníze další, jimiž by zaplatil všechny nezbytné firemní výdaje.

Tak to funguje v teoretické rovině. Jenže jaká je praxe?

Můžeme si na rovinu říci, že praxe nejednou takto optimisticky nevypadá.

ležící peníze

Nejednou si zkrátka takový soukromník nevydělá dost na to, aby dokázal zaplatit vše, co je třeba, a aby mohl ze svého počínání rovněž důstojně žít.

A co s tím naděláme?

Pokud podnikání nevynáší tak, jak by mělo, je třeba rázně zakročit. Modernizovat, zefektivňovat, hledat nové cesty, prostě činit kroky k nápravě. A ty si nejednou žádají peníze.

Jenže podnikatel v nesnázích nejednou nemá tolik finančních prostředků, kolik jich je pro dotyčné změny zapotřebí. A kdo mu potom pomůže?

Na banky může dotyčný často zapomenout. Ty si kladou příliš přísné podmínky a pokud tento neprokáže dostatečně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další věci, jimž se souhrnně říká bonita žadatele, má smůlu.

A takovému podnikateli pak často pomohou jedině hypotéky bez registru. U těchto nebankovních úvěrů totiž nesehrávají příjmy, registry dlužníků a další záležitosti zase až tak podstatnou roli. Tady je hlavní, aby dal žadatel do zástavy nemovitost odpovídající hodnoty a aby prokázal schopnost splácet.

padesátieurové bankovky

A pokud v těchto ohledech vyhoví, není důvod, aby nedostal půjčku, jíž mu je zapotřebí. A to za velice výhodných podmínek.

Stačí si tu zažádat přes internet, splnit minimum náležitostí a rychlostí blesku je jasné, zda dotyčné žádosti bude vyhověno. Peníze jsou pak vypláceny rovněž rychle, bez poplatků předem, s výhodnými úroky a flexibilní délkou splácení a výší splátek, s možností vracet vše půjčené třeba i po velice dlouhou dobu. A když se takto získané peníze investují správně, dá se skomírající firmě vdechnout nový život.

Proč banky zamítají žádosti o americkou hypotéku?

Existují tři základní důvody, proč banky odmítají své žadatele. Naštěstí máte stále možnost úvěr na koupi či stavbu nemovitosti, anebo na rekonstrukci získat. A nejen to. Americká hypotéka bez registru je šancí nejen pro ty, kteří si chtějí pořídit nové auto, ale také pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků. To právě bývá jeden z důvodů odmítnutí ze strany klasické banky.
americká vlajka ohňostroj.jpg

Negativní registr dlužníků

Jméno klienta v registru klientských informací žádná banka vidět nechce. V případě, že jste žádost podali sami, máte dvě možnosti:

  1. zástava jedné nemovitosti navíc,
  2. zapsat jako hlavního žadatele jinou osobu.

U prvního bodu se společnosti sníží riziko, že nezíská své finance zpět. U druhého byste se museli stát pouze přidruženou osobou, která nemusí dokládat své příjmy. Hlavní osobou ve smlouvě by musel být např. partner nebo rodinný příslušník. Nepřichází ani jedno v úvahu? využijte služeb nebankovních institucí, které doklady a minulost klientů nezajímá.

Nemáte dost našetřeno

Nízká hodnota vlastních zdrojů je velkým problémem. V rámci hypotéky totiž nikdy nezískáte 100 procent z odhadu z nemovitosti. Musíte mít proto alespoň 15 až 20 procent dát ze svého. Jednou možností je počkat si a pár let pravidelně šetřit. Anebo si půjčit potřebné peníze od známých nebo příbuzných. Tak to koneckonců řeší valná většina z těch, kteří po vlastním domově touží.
pytel peněz smlouva.jpg

Nízké příjmy

Právě tento bod již v minulém roce potrápil mnoho lidí. Podmínky se totiž zpřísnily a spousta lidí tak na úvěr nedosáhla. Řešení je několik, a to:

  • zástava dalšího majetku,
  • prodloužení délky splatnosti celého úvěru,
  • přizváním další osoby do smlouvy.

Ideálním je připsat dalšího jedince s dostatečným příjmem, protože tím můžete splnit potřebný koeficient. Prodloužením splatnosti se zase sníží měsíční splátka. Díky tomu nebudete muset mít tak vysokou bonitu. Budete jen hradit úvěr o něco déle.

Zajímá vás, jak těžit bitcoin?

Zaslechli jste něco o virtuálních měnách a jejich budoucím potenciálu a velice vás to zaujalo? Přečetli jste si o tom něco víc a prošli jste si názory odborníků na celou věc? Jste přesvědčeni o tom, že těžba virtuálních peněz je sázkou na jistotu? Tak se jistě právě velice zajímáte o to, jak těžit bitcoin.

To je jistě zásadní otázka, kterou si musíte zodpovědět, než se pustíte do čehokoli dalšího. Co tedy vlastně taková těžba virtuálních peněz vůbec znamená?
šifrovací peníze

Těžit elektronické peníze je to samé jako ověřovat probíhající transakce v dané měně. Kryptoměna má decentralizovanou síť, takže platby probíhají přímo mezi uživateli. A když někde chybí centrální autorita, která se o probíhající transakce stará, tak je naprosto nezbytné, aby zde byl někdo jiný, kdo bude takové probíhající transakce ověřovat. A právě tuto funkci zastávají samotní těžaři kryptoměny, kteří za to, že k ověření transakcí poskytnou výkon svého výpočetního zařízení, získají odměnu v této konkrétní měně. Výše takové odměny je závislá na tom, o jaké konkrétní elektronické peníze se jedná, a také na tom, kolik jich již bylo vytěženo. Čím méně mincí zbývá, tím menší odměna je k mání. A navíc, čím je větší zájem o těžbu dané měny, tím je složitější takovou odměnu získat pro sebe. Získá ji ten, kdo poskytne největší těžební sílu, což je vlastně největší výpočetní výkon.
technologie procesor

Právě bitcoin je tou nejznámější a nejvíce těženou virtuální měnou, což znamená, že se při jeho těžbě jen tak s nějakým běžným procesorem neobejdete. Pokud jste si však dobře rozmysleli, že právě tyto konkrétní virtuální peníze chcete těžit, budete se muset vybavit extrémně výkonným asic minerem, který je přesně to pravé, co k těžbě bitcoinů potřebujete mít. Neměla by vás proto odradit vyšší investice, které bude k zakoupení tohoto zařízení potřeba, a jakmile se do celého procesu pustíte, nezapomeňte pružně reagovat na veškeré změny.

Vsaďte na to nejlepší

Peníze hrají v dnešním světě opravdu velkou roli, takže pokud chcete nějakým způsobem fungovat v moderní společnosti, rozhodně to bez nich nepůjde, o tom nepochybujte. Je tedy dobré přemýšlet nad tím, jak s financemi zacházíte. Někdy ovšem potřebujeme takový obnos, který nemáme k dispozici, což je docela problém.
příprava domu.jpg
V takové situaci si člověk může peníze půjčit, vždy je ale dobré vybrat vhodného věřitele, každý totiž může nabídnout něco jiného. Mnozí mají pocit, že jsou banky nejlepší volbou, je ale dobré si uvědomit to, že každého žadatele pečlivě kontrolují a dávají dobrý pozor na to, komu svoje peníze poskytnou, o tom nepochybujte. Pokud tedy nejste zrovna ideálním žadatelem nebo Vám jsou kontroly nepříjemné, je dobré vsadit na někoho, u koho něco takového nebude problém. I nebankovní společnosti Vám toho totiž mohou skutečně hodně nabídnout, o tom nepochybujte. Tak proč toho nevyužít?
schody ke dveřím.jpg

Vše podle Vašich představ

Jestli máte problémy s negativním zápisem v registru, tak si zajisté říkáte, že jen tak půjčku nezískáte. Věřte ovšem tomu, že i pro Vás tu jsou možnosti, které se Vám budou skutečně líbit, a se kterými budete nadmíru spokojeni, o tom nepochybujte.
Americká hypotéka bez registru bude i pro Vás volbou, která bude odpovídat všem Vašim představám a požadavkům. Pro získání takové půjčky je nutné se zaručit nemovitostí, to je ovšem jediná podmínka, kterou byste měli splnit, o nic jiného se již nemusíte starat, což se samozřejmě velice hodí, na to se můžete spolehnout. Uvidíte tedy, že i Vám se taková půjčka bude líbit, protože díky ní bude získání peněz naprosto rychlé a bezproblémové.
Vzhledem k tomu, že se můžete vyhnout nepříjemným kontrolám, si můžete být jistí tím, že se peněz snadno a rychle dočkáte, o tom nepochybujte. Je to tedy jednoduché řešení, na které se můžete kdykoliv spolehnout.

Americká hypotéka je půjčka k nezaplacení

Americká hypotéka je bezúčelovou půjčkou, kterou oceníte v mnoha životních situacích. Jednou z nich může být třeba ta, kdy si potřebujete půjčit peníze, ale v žádném případě nechcete nikomu říkat, na co svou půjčku využijete. Třeba hned z několika následujících důvodů.

finanční mysl

Prvním důvodem může být váš stud. Zkrátka si chcete půjčit peníze na něco, za co se před ostatními stydíte. Může to být naprosto cokoli, ale často to bývá vyrovnání starých závazků. Svými dluhy se nikdo chlubit nechce. Jenže co naplat, pokud se vaše dluhová spirála roztáčí, máte na krku exekuci a začínáte se ve svých závazcích ztrácet, tak není nic lepšího, než je všechny najednou splatit a uhasit tak do nekonečna narůstající úroky. Jistě, svého dluhu se ze dne na den nezbavíte, ovšem můžete ho tímto způsobem zkrotit. Najednou budete mít jen jeden velký závazek, nad kterým budete mít dobrý přehled, takže nehrozí, že by vám přerostl přes hlavu. A navíc, u nebankovní společnosti na vás čeká výhodná americká hypotéka bez registru, která má rozumný úrok a můžete na ni dosáhnout i v případě, že máte nějaký záznam v registru.

psací potřeby

Druhým důvodem může být, že víte, že kdybyste důvod své půjčky uvedli, tak by vám nikdo půjčit nechtěl. Třeba v případě, že byste peníze chtěli využít na pohádkovou dovolenou. Vždyť to všichni známe, pokud někdo řekne, že si chce půjčit kvůli tomu, aby si mohl užívat, tak ho zpravidla všichni okolo odsoudí.

A třetím důvodem může být třeba ryze praktický přístup k věci.Pokud žádáte o půjčku, abyste rekonstruovali svůj byt, pak vás představa, že v takovém případě budete muset do haléře doložit všechny vaše výdaje jistě zoufale děsí. Takže i v takovém případě se vám nebankovní americká hypotéka jednoznačně vyplatí.