Jak si vybrat vhodnou obuv pro plechového miláčka?

Jak si vybrat vhodnou obuv pro plechového miláčka?


Nepodceňujte správný výběr pneumatik a nespoléhejte se pouze na radu technika z vámi oblíbeného pneuservisu. Někdy vám nemusí radit zrovna odborník, protože objednávky dělají i administrativní pracovníci, kteří vám sdělí cenu a typ a je na vás, jak se rozhodnete.
hlemýžď na pneumatice.jpg

Pozor na rychlost

Každý ví, že jiné pneumatiky jsou vhodné na zimu a jiné na léto. Méně řidičů však ví, že musí mít na svém vozidle pneumatiky, které jsou vhodné alespoň pro maximální rychlost vašeho vozu uvedenou v technickém průkazu. V praxi to znamená, že pokud máte ve „velkém techničáku“ maximální rychlost vašeho vozidla třeba 180 km/h, pak pneumatiky, které obouváte vašemu vozu, musí být vhodné pro rychlost 180 km/h nebo vyšší. Pokud jste zakoupily pneumatiky vhodné jen do rychlosti třeba 160 km/h, protože přeci více než 130 km/h po našich dálnicích nejezdíte a jezdit nemůžete, pak stejně můžete být a jistě budete při silniční kontrole od příslušníků policie pokutováni a hlavně neprojdete pravidelnou technickou kontrolou.
sněhové řetězy.jpg

Hlučnost a vzorek ovlivní kvalitu jízdy

Dalším parametrem, který řada řidičů při nákupu podceňuje je hlučnost zakoupených pneumatik. Jezdíte-li často po dálnicích nebo dlouhé trasy, pak si dejte pozor a zvolte vhodnou pneumatiku s co nejnižší hlučností. Je tragické, když jedete v krásném Superbu a na německé dálnici přes hluk pneumatik neslyšíte ani rádio, natož klienta, se kterým se snažíte přes handsfree telefonovat.
zimní pneumatiky.jpg

Nepodceňujte vzorek! Zamyslete se, kam s autem a po jakých cestách nejčastěji jezdíte a přizpůsobte svým zvykům výběr vzorku. Používáte-li auto jen po městě a v zimě ho vytahujete z garáže, až když jsou silnice posolené a prohrnuté, pak neváhejte a šáhněte po jednoduchém vzorku se souběžnými rovnými drážkami. Jezdíte-li ale do terénu zvolte pořádný hrubší vzorek, aby se kola na polních cestách měla o co opřít. Pokud jezdíte v rozmanitých rychlostech za každého počasí po různých typech asfaltových silnic, zvolte něco mezi předešlými variantami.

Co se děje po defektu?

Zajímavým parametrem pneumatiky, který se dočtete v jejím číselném označení je dojezdová technologie. Z toho se dozvíte, jakou vzdálenost a jak vysokou rychlostí pravděpodobně ujedete na pneumatice s defektem. Tento parametr může být užitečný v okamžiku, kdy nemáte v autě uloženu rezervní pneumatiku a při případném poškození pneumatiky jste odkázáni na sadu na opravu pneumatik.