Category Archive : Životní styl

Dá se žít bez mléčných výrobků? Jaké existují alternativy a pomůže vám to zhubnout?

Myslíte si, že pokud vynecháte mléčné výrobky, nebudete vědět, co jíst? Máte alergii, nesnáší vaše tělo laktózu nebo chcete třeba zhubnout? 

Dá se žít bez mléčných výrobků? Jaké existují alternativy a pomůže vám to zhubnout? 

Můžete mít alergii, třeba můžete nesnášet laktózu nebo se jen chcete mléčným výrobkům vyhýbat, abyste zhubli. Je to vlastně jedno, protože bez mléčných výrobků se dá docela dobře žít. Navíc je prokázáno, že jejich nadměrná konzumace není pro tělo vhodná, a pokud se trápíte s váhou, opravdu můžete po jejich vynechání hodně kilogramů shodit. Mléčné výrobky pak můžete zcela vyloučit nebo se můžete naučit konzumovat místo nich zdravější rostlinné alternativy. 

sýr a chléb

Bez mléka to jde 

Mléčné výrobky určitě můžeme jíst, ale jsou lidé, kteří je nemohou ze zdravotních důvodů, alergie na mléčné výrobky a nesnášenlivost laktózy jsou dnes docela běžné, jak u dětí, tak i u dospělých. Pokud nemáte zdravotní omezení, můžete se ale rozhodnout nekonzumovat mléčné výrobky třeba jen proto, že chcete tělu ulevit a chcete se pokusit zhubnout. Co si budeme povídat, v mléčných výrobcích je hodně tuku, takže tohle opatření, tedy dietní opatření je logické a opravdu to zabírá. Navíc dnes výrobci například do jogurtů přidávají i řadu jiných přísad a látek a tak ne vždy jíme to nejzdravější a nejlepší, co můžeme. Pak je dobré si třeba jogurty doma připravovat sami. Je to levnější a právě i o dost zdravější. 

sklenice mléka

Rostlinná alternativa je taky v kurzu

Živočišné mléčné výrobky můžete po vysazení dost dobře nahradit rostlinnými variantami. Stačí se porozhlédnout v obchodech se zdravou výživou, můžete si zkusit i něco přečíst a mnoho věcí si pak můžete doma také opět vyrobit. Pokud vám totiž budou jogurty chybět, nemusíte se trápit, jen je zkrátka nahradíte, stejně jako máslo, mléko nebo sýry. Dnes je na trhu velký výběr všeho, a pokud chcete jíst zdravěji, jistě se to naučíte. 

Mléčné výrobky bychom ale vždy měli konzumovat omezeně. Někdy se mléčné výrobky ani jíst nemohou třeba v případě, že užíváte některé druhy antibiotik. Takže se pak můžete snadněji odnaučit je pravidelně kupovat a jíst. Vaše tělo vám poděkuje a opravdu i zhubnete. 

Vánoční nákupy v Miláně

Milán leží v severní části Itálie a je vyhlášenou kulturní a módní metropolí. Mezi Čechy je opravdu oblíbený, a to zejména díky své jednoduché dostupnosti. V blízkém okolí města leží 4 letiště. Z Prahy se přímé nízkonákladové lety dají sehnat na letiště Bergamo a Malpensa. Za pár stovek se tak dostanete do jiného světa, ve kterém bude nakupování vánočních dárků opravdu jedinečným zážitkem.

vánoční dárky

Pokud chcete za cestu ušetřit, levně se do Milána dostanete i Flixbusem nebo Regiojetem. Spoje jezdí několikrát denně. Z osobní zkušenosti doporučuji odjezd z Brna. Z Prahy cesta do Milána trvá mnohem déle a pasové kontroly na hranicích Švýcarska jsou zdlouhavé. Naproti tomu cestou z Brna vás nikdo kontrolovat nebude.

Ulice Milána jsou plné obchodů, převládají hlavně ty s oblečením. Kromě těch opravdu luxusních a světoznámých značek tu ale najdete i obrovské množství levného zboží. Na levné a kvalitní oblečení a doplňky doporučuji zejména obchody Alcott a Bershka. Připravte se na tlačenice na ulicích i v obchodech. Milán je ovšem výborný i k relaxaci – říká se mu zelené město a nějaký krásný park se tu dá najít za každým rohem.
nakupující žena

Pohyb po městě v mnohém usnadňuje metro a tramvajové tratě. Při nákupech nezapomeňte navštívit Dóm a Galerii Viktora Emanuela, asi nejznámější místní pamětihodnosti. Právě v místech těchto památek najdete největší koncentraci obchodů a nakupujících. Těšit se můžete na krásnou předvánoční výzdobu, upravené ulice a nezapomenutelnou atmosféru. Po vyčerpávajících nákupech stojí za to dojít k vodním kanálům na jihu města, kde jsou koncentrovány bary a restaurace. Ceny jsou na italskou metropoli přívětivé a „náplavka“ opravdu žije.

Pokud hledáte něco extra, okolo milánských kanálů sídlí spousta umělců. Mají zde své obchody s oblečením, tetovací salóny, malířské či keramické dílny a vše, co si dovedete představit. V této sbírce jedinečných podniků jistě objevíte ten pravý dárek pro všechny své blízké.