Category Archive : Móda

Sekáč – ano nebo ne?

Existuje mnoho značek a obchodů, kde je možno si koupit oblečení. Je jich tolik, že my sami ani nevíme, odkud si oblečení koupit, protože ceny nejsou zas tak rapidně jiné a pokud nejsme typ člověka, který nakupuje jen určitou značku, nevíme si rady, kam si vlastně zajít. Fastfashion – takzvaná rychlá móda, což je označení pro velmi levnou módu, která je většinou vyráběna ve velkých fabrikách v otřesných podmínkách. My si to pak koupíme velmi levně a rychle, proto označení jako rychlá móda. Jedná se o velmi pohodlný způsob, jak si nakoupit oblečení.

second hand

Nenecháme si ho ušít speciálně za vyšší cenu a ani si jej neušijeme sami, zkrátka přijdeme do obchodu a velmi rychle si nějaký kousek vybereme a zaplatíme. Je to fajn do té doby, dokud si vlastně neuvědomíme to, v jakých podmínkách pracují daní dělníci, popřípadě kolik oblečení se vyhodí, pokud si jej nikdo nekoupí, což se stává často. Oblečení se vyrábí po velkém množství kusů, a tudíž je logické, že se plno kusů vyhodí. Zatímco když si koupíte oblečení v obchodě, kde mají předvytvořeno jen pár kusů či dokonce musí nějaké kusy došít přímo pro vás, je to mnohem ekologičtější než fastfashion. Jenže ne každý má na takovou módu peníze. To je velký otazník dnešní doby. Pokud chceme zamezit takovému odpadu, musíme si kupovat oblečení, které je oceněno vyšší cenou. Jenže nemáme prostředky. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu, ze kterého není možno vyjít. Co pro to tedy udělat?

móda

Existují second handy. Jsou to obchody, kde nakoupíte výrobky (nejen oblečení) z druhé ruky a navíc levněji. Většinou se tam také vyskytují kousky, které nejsou z levných obchodů, občas zde naleznete i dražší kousky. Navíc se o jeden kousek méně musí vyrobit, protože si ho radši koupíte od někoho jiného. Není žádná ostuda zde nakupovat, je to pro dobré životní prostředí, tudíž určitě někdy navštivte second hand a věřte, že si zde stoprocentně něco vyberete.

Vhodné oblečení na svatbu jako host

Člověk, který se chystá na svatbu a to jako host, by měl popřemýšlet o tom, co bude vhodné si obléct a co ne.

Někdy se může stát, že na pozvánce na svatbu najdete, že vás novomanželé prosí, aby měl muž například motýlka a žena šaty v určité barvě. Určitě vypadá velmi dobře, pokud jsou hosté sladěni, ale může se také stát, že na pozvánce nenajdete nic a tak bude na vás, abyste si vymysleli, v čem půjdete.

Určitě je dobré podívat se na internetové články, které radí, co je na svatbu vhodné a co naopak ne. Je jasné, že v případě mužů to bude mnohem jednodušší, než v případě žen. Je jasné, že i muži musí být vhodně oblečeni, ale nemají to tak složité, jako právě ženy.

pánský motýlek

Pokud by se taková žena podívala na to, co si může a co nemůže vzít, zjistila by, jaké barvy jsou a jaké naopak nejsou vhodné. Pokud jste například plánovala jít na svatbu v černých šatech, zavčasu si něco takového rozmyslete, protože černá není vhodná na svatbu, ale na pohřeb. Není to ale jediná barva, ve které není vhodné jít na svatbu. Bílá barva také nebude dobrým nápadem.

Je mnoho věcí, které jsou a nejsou na svatbu vhodné, pokud jdete jako svatební host. Potřeba je také zvážit vhodné šaty, protože ne všechny jsou vhodné. Můžete se pokusit obléci podle toho, jaké má být daný den počasí, což znamená, že pokud se chystáte na letní svatbu a víte, že v daný den má být opravdu vedro, můžete si vzít šaty, které budou ze vzdušného materiálu a pokud bude naopak ošklivo, můžete si vzít něco jiného.

svatební hostina

Je potřeba hledět na některé věci a právě proto je dobré, abyste si některé věci nenechávali až na poslední chvíli. Nikdy byste si neměli až den před svatbou zkoušet, co si obléknete. Je dobré něco takového řešit i 14 dní předtím, než půjdete na danou svatbu. Předejděte i vy tomu, že budete muset na poslední chvíli shánět nejen vhodné šaty, ale například i vhodnou obuv.

Odborník radí

Přesně tak, kam se podíváte všude nějaké moudro, jak být krásná, štíhlá, moderní, nezávislá. Ale jak na to, jak si zajistit alespoň do určité míry vzhled prestižních modelek?


·         Cvičit


·         Správně se stravovat


·         Celkově žít zdravě


·         Nestresovat se


·         Dostatečně spát


·         Nekouřit


·         Když alkohol, tak rozumně

Dobře se to říká, ale skutečnost může být mnohdy na míle vzdálená od moudrých rad a pouček. Někdy pouze a jenom chybí silná vůle a rozum. Jindy se i přes všechnu snahu nedočkáme kýženého výsledku a boj raději vzdáme. Utrápeně pak sledujeme ty šťastnější, kterým sluší i takzvaný pytel. Jsou štíhlé, jejich konfekční velikost je naším nesplněným snem. Nemají problém nakoupit jakýkoli kousek v běžné síti, tváří se v pohodě, vyrovnané a nad věcí. Je to tak?
jak zhubnout

Být šťastná

Když už selžou všechny naše snahy, když se digitál váhy nehýbá, nebo dokonce vykazuje vyšší cifry, co dál? Zabalit to, smířit se se svým osudem a v koutku duše do smrti usínat utrápená a zklamaná životem? Ale ne! Jednodušší je naučit se sžít s vlastním já. Naučit se brát a chápat svoje tělo, takové jaké je. Copak muži na ženách neobdivují nic jiného než top oblečení, dokonalou postavu, dlouhé štíhlé nohy? Copak nestojí dáma při těle, aby se za ní ohlédl ten pravý? Určitě ano! V dnešní obchodní síti není problém vybrat kvalitní a slušivý oděv i pro plnoštíhlé.
každá je krásná

Je to nuda

Černá a zase jenom černá. Kam se podíváš, všude jenom tmavé barvy. Proč máme zrovna tak oblíbený smuteční odstín? Proč si stále mnoho z nás myslí, že jim ubere pár kil a vypadají mladší? Ano, někomu opravdu sluší, ale to neznamená, že celý náš šatník musí mít smuteční nádech. Mít malé černé, sako, sukni, nebo koženou bundičku prosím. Ale proč nekombinovat s pestrými a veselými tóny? Zkuste to, zkuste někdy otevřít skříň a uvažovat. I v obchodě automaticky nesahejte po tmavé, ale sáhněte jednou taky vedle!