Proč jsou singles happy?

Proč jsou singles happy?

Při svém rozhodování nemusejí tak často dělat kompromisy. Mají tedy větší svobodu, o tom není pochyb. Užívají života plnými doušky a jsou celkově uvolněnější. Většinou je nestresuje nedostatek financí, a dokonce mohou být i zdravější. Proč tomu tak je?

pohled na moře

1)      Tolik se nezadlužují

Singles se nemohou dělit o náklady na bydlení s druhou polovičkou. Tak jak by na tom mohli být finančně lépe? Z průzkumů je zřejmé, že se nezadlužují tak vehementně jako rodiny s dětmi. Možná proto, že oproti rodinám nemají v jisté oblasti enormní požadavky. Nepotřebují dům se zahradou a osobní automobil s obřím kufrem. Zadlužují se méně a tím pádem jsou prý šťastnější.

2)      Užívají si volného času a jsou ve formě

Singles jsou pány svého volného času. Mohou dělat, co se jim zrovna zlíbí. Jeden den navštíví posilovnu, druhý den si jdou zaběhat do lesa. Nemusejí brát ohledy na partnera, který na ně čeká s večeří (nebo který čeká na večeři).
běžkyně s kšiltovkou

3)      Užívají si dovolenou podle svých představ

Dovolenou si naplánují přesně podle svého gusta. Nemusejí se složitě dohadovat a hledat společné řešení, které potěší tak nějak oba. Cestují sami. Na cestě mohou potkat spoustu nových tváří. Program dovolené si spontánně upravují jen podle sebe, nejsou-li jedním z účastníků zájezdu. Jediným negativem je fakt, že si budou muset nejspíš fotit hlavně selfie.

4)      Tráví méně času domácími pracemi

Vlastně nejsou moc doma. Mají méně prádla. Ušpiní míň talířů. Tak proč by tolik šůrovali?

5)      Mají čas upevňovat přátelství

Singles mohou nerušeně pečovat o svá stávající přátelství. A budovat vesele nová. Lidé ve vztahu musejí, ale hlavně pravděpodobně chtějí trávit podstatnou část volného času se svým partnerem. Redaktor Ian Sample toto téma rozepsal v článku pro britský deník The Guardian. Psal o ceně, kterou člověk zaplatí za lásku. Ten, kdo se zamiluje, podle něj přichází rovnou o dva ze svých blízkých přátel.