Kdo za vás vyčistí odpady v domě

Kdo za vás vyčistí odpady v domě


Zdědili jste po prarodičích rodinný dům a prodali městský byt, abyste mohli žít v poklidném prostředí, daleko od civilizace? Je to například celoročně obyvatelná rekreační nemovitost, která nevyžaduje žádné zásadní stavební úpravy, pouze výstavbu krbového vytápění napojeného na topný podlahový systém? Pak vám samozřejmě gratulujeme, i když se tu a tam mohou objevit nějaké technické potíže. Jednou z nich je i docela běžná situace, se kterou si však každý neporadí.

umývání nádobí

Může se to stát i vám – představte si, že krátce po nastěhování a zabydlení přestane odtékat odpad z kuchyňského dřezu. Vaše paní vás požádá, abyste vyšetřil alespoň hodinu svého času, který například trávíte zpracováním palivového dřeva pro topnou sezónu, a demontoval a vyčistil dřezový sifon. A právě to může být vaše slabina, která nesmírně komplikuje život. Vy se pochopitelně ochotně odeberete do kuchyně, povolíte šroub u sifonu a vyvalí se na vás černá slizká a silně páchnoucí hmota. To už nevydržíte a pozvracíte se. Je to prostě nad vaše síly, protože zápach z odpadů je někdy tak intenzivní, že slabší nátury musí prostor opustit.

tekoucí voda

Jestliže tušíte, že se něco podobného chystá i na vás, nechte sifon sifonem a zavolejte instalatéry raději ihned. Udržují nonstop havarijní servis a přijedou zhruba do hodiny. Můžete dál klidně štípat dřevo na zahradě.

Co když je to až v kanalizaci instalatéři nonstop vám ze své praxe potvrdí, že závada na odpadovém potrubí může vyústit až v závažný problém zanesené kanalizace, a tehdy je nutné nasadit speciální čisticí mechanismy. Na toto už amatéři nestačí, zde přichází na řadu tlaková voda či mechanické frézovací hlavice, s nimiž je nutné odstranit prorůstající kořeny okolní vegetace, nánosy bahna, kamení a písku. Zanesená kanalizace může zasáhnout prakticky každého, kdo je na kanalizační systém napojen, a nemá pouze vlastní septik a čistírnu odpadních vod.