Category Archive : Ženy

Jak si užít single období?

Stále žijte společenský život

Je jedno, že zrovna teď nikoho nemáte. V žádném případě vás to nepřipoutává doma k sedačce. Ano, je to sice pohodlné lenošit doma, ale zároveň je to krapet nudné. Buďte aktivní a neodmítejte pozvání na společenská setkání. Před každou akcí se hezky naličte a oblečte do lichotivého modelu. Dobře se bavte a ukažte druhým váš šarm. Nikoliv smutek ze samoty.

žena

Pečujte o sebe 

Tento bod úzce souvisí s předchozím. Single život vybízí k pohodlnosti, ale nesmí se to s ní přehánět. Pravidelně navštěvujte kadeřnici i kosmetičku, zkrátka se hýčkejte. Budete se cítit dobře, což se odrazí i na vašem sebevědomí. Jezte zdravě, sportujte a večer si dopřejte uvolňující horkou koupel s levandulovou pěnou. 

Tip: jste smutná, že vám o víkendu nikdo nepřinese snídani do postele? Jednoduše si ji přineste sama. Ráno si uvařte tu nejvoňavější kávu a palačinky s kopcem šlehačky. 

žena

Užijte si svobody

Využijte toho, že nemusíte nikomu vysvětlovat, kde jste se zdržela nebo, že jste dostala jedinečnou nabídku zahraniční stáže. Můžete odjet do ciziny, aniž byste riskovala vztah. To samé platí s koníčky a sny. Jednou byste si chtěla otevřít svou vlastní cukrárnu? Kdy jindy, než teď. Až budete mít rodinu, už do toho tak po hlavě nepůjdete. Napište knihu nebo se naučte režírovat. Co byl vždycky váš sen?

Udržujte přátelství

Obklopte se přáteli a vybudujte si síť blízkých lidí. Takových před kterými se nemusíte přetvařovat a je vám s nimi dobře. Kamarádky, kterou každou schůzku pláčou, že nemůžou najít toho pravého nebo se neustále vrací do minulosti, ale nebudou úplně vhodné.

Co ještě ze single období vytěžit?

  • naučte se spravovat své finance
  • vytvořte si útulný a čistý domov
  • tancujte, cvičte jógu nebo se přihlaste na volejbal
  • pečujte o svou duši, meditujte, pište si deník, čtěte vhodnou literaturu a odpusťte staré křivdy
  • posilujte si sebevědomí, záměrně vystupujte ze své komfortní zóny

Ženy a sebevědomí. Máte ho?

Nedostatek přirozeného ženského sebevědomí je neduhem dnešní doby. Stačí se připojit na sociální sítě nebo prolistovat libovolný magazín zaměřený na ženskou krásu a pocit nízkého sebevědomí na sebe nenechá dlouho čekat. Ze všech stran dnes na ženy křičí představy, jak by měly ideálně vypadat, co by měly jíst, jak by se měly oblékat, ale už jim nikdo neřekne, že záleží především na jejich vlastním nitru a na tom, v čem se budou cítit nejlépe, co jim chutná nebo jak vnímají sami sebe. Podívejme se na několik důležitých bodů, které je potřeba si v sobě srovnat pro zdravé sebevědomí.
Žena v přírodě

Nesrovnávejte se.

Předně se přestaňte srovnávat. Nikdy. S nikým. Jen vy sama víte, jak se budete cítit nejlépe, v jaké práci nebo při jakém životním stylu a není nikdo, kdo by to věděl lépe nebo kdo by dokázal říct, jaký způsob života pro vás bude naplňující a udělá vás šťastnou. Především si také uvědomte, že modelky v časopisech a vůbec ve všech reklamách jsou placeny za to, aby vypadaly určitým způsobem. Před každým focením je čeká i dvouhodinová práce s vizážisty a po focení přichází metoda, které se říká Photoshop.

Pokud tedy máte pocit, že vaše řasy jsou krátké, boky příliš široké, krk krátký a nohy by mohly být štíhlejší, věřte, že ani mnohé modelky takto nevypadají. Na rozdíl od vás však kolem sebe mají desítky lidí, kteří je takovými pro těch pár snímků udělají.
Žena a květiny

Chvalte se a buďte hrdí.

Buďte k sobě upřímná, a pokud se vám něco podaří, pochvalte se. Pochvala od okolí sice potěší, ale stejně jako kdokoli jiný to můžete udělat i vy sama. Vezměte si papír a sepište si na něj do sloupečku vše, s čím jste byla v posledních letech spokojena a co se vám jednoznačně povedlo. I když jste možná ze začátku nevěděla čím začít, nepotrvá dlouho a položky na seznamu budou přibývat. Lidská paměť je mnohdy zrádná a ne vždy si hned vzpomeneme na všechny maličkosti, za něž na sebe můžete být hrdé.

A to je další problém. Namyšlenost sice není pěkná vlastnost, ale s přirozenou hrdostí na sebe sama za něco, co se vám opravdu povedlo, má pramálo společného. Proto na sebe buďte hrdé a nestyďte se to dát najevo. Teprve až budete sama sebe vnímat jako sebevědomou ženu a dokážete na sebe být patřičně hrdá, dovolíte svému okolí, aby vás vnímalo stejným způsobem.

 

Novinka v péči o pleť

Dnes vám poradíme, jakou novinku v péči o pleť můžete najít na našem trhu.

Vrásky za pár minut asi žádný přístroj nevyhladí, ale na trhu se objevil čistící a masážní přístroj Luna 3 FOREO, který dovede s vráskami doslova zázraky. Tento produkt je poslední novinkou v řadě, je vylepšený a je dokonalý. Oproti jeho předchůdcům se zlepšil i v tom, že pracuje a vydrží déle na jedno nabití. Nabíjíte ho přes USB kabel, který je součástí balíčku, stejně jako cestovní sáček, ve kterém tento skvost krásy můžete přechovávat.
čištění pleti
Tento šikovný přístroj si oblíbí zvláště ženy, které nerady navštěvují kosmetické salóny anebo ženy, které nemají rády doteky cizích osob a nenechaly by kosmetičku na sebe sáhnout. Vy si totiž můžete provést kompletní a perfektní kosmetické ošetření samy. A proč byste to měly dělat? Pokud máte pocit, že je s vaší pletí něco v nepořádku, vidíte v zrcadle svěšené koutky úst, vrásky nabývají na hloubce, pleť se vám zdá povadlá jakoby bez života?
kreslený obličej

Naše tvář je odrazem naší duše. Pakliže žijeme ve stresu, je tvář unavená, povadlá, jako by stárla před očima. V obličeji se odrážejí všechny naše emoce. Proto anti-age masáže, který tento přístroj – krom jiného také umí, dokáží povolit napěti obličejových svalů. My samy si napětí v obličeji ani nemusíme všimnout, protože se vídáme každý den, ale po každodenním používání masážního přístroje můžeme zaznamenat změny. Pleť se zklidní, uvolní a tvář nabyde mladistvějšího vzhledu.

Přístroj je už moderního rázu, který nemusí být všem po chuti. Pracuje na bázi aplikace, kterou si stáhnete do mobilu nebo tabletu.

Jak jsme zmínili hned na začátku – nejedná se „jen“ o masážní přístroj, ale i čistící. Je to vlastně balíček dva v jednom. Nejenže masíruje, ale zároveň i čistí. A každá žena moc dobře ví, že jen kvalitně odlíčená a čistá pleť je její vizitkou.


Léčebné meditace – osvobození od stresu

Milé ženy, najděte si v dnešní uspěchané době čas samy pro sebe. Není to nic egoistického utrhnout si přes den alespoň pár minut jen sama pro sebe. Začněte alespoň u oněch pár minut a časem se vytrénujte k delšímu časovému úseku. Optimální je relaxovat – meditovat alespoň 20 minut. I těchto dvacet minut je pro leckoho nemyslitelné. Ale když zkusíte a vytrváte, poznáte skutečné účinky meditace. Vaše duše se projasní, zklidní a rozkvetete do krásy.
mediace ve vodě
Jsou různé názory na způsoby provádění meditace. Někdo se dokáže „spojit“  s Vesmírem, jiný promlouvá sám k sobě, druhý mlčí. Nic není špatně. V meditaci jde o to najít svůj způsob, který vám vyhovuje. Můžete samozřejmě zvolit kurz, který si ovšem musíte zaplatit, dopravit se tam, věnovat větší čas přípravě, místu, možná i ubytování. Pokud potřebujete průvodce meditací, zvolte tento způsob.
Ale je možné začít i doma ve svém prostředí. Zvolte den, kdy jste sama a víte, že nebudete ničím a nikým rušena. Určitě můžete i nastudovat různá pojednání o meditacích, ale upřímně řečeno, není třeba mysl zanášet přesnými pokyny co a jak provádět.
meditační svíčky
Zkuste být alespoň na chvíli sama sebou a řídit se pocity vašeho těla. K tomu si utvořte příhodné prostředí. Zatáhněte závěsy, srolujte rolety, pusťte klidnou, tichou, byť i meditační hudbu. Pokud vám dělají dobře vůně, nakapejte do aroma lampy zklidňující meduňku, mátu, levanduli či směs éterických čistě přírodních olejů.  Oblečte si volný oděv, ve kterém se cítíte dobře, usaďte se, složte ruce do klína, zavřete oči a nechte svou mysl volně plynout. Jen pozorujte myšlenky, nezasahujte do nich – chce to cvik a trénink. Pokud se vám některá myšlenka nelíbí, neposuzujte ji, neměňte, jen pozorujte.  Ona zase odpluje. A vy si časem vyladíte tělo a dokážete odbourat veškerý stres, protože vaše tělo a mysl se nádherně uvolní a zklidní. Dokonce se můžete zbavit i úporných bolestí šíjových svalů.