Category Archive : Online

Bez střižných nástrojů se průmyslová výroba neobejde


Představte si, že vám někdo zadá úkol vyrobit kovový skelet pro mobilní telefon nebo notebook, a spolu s ním i některé další kovové či plastové díly, které se budou nacházet uvnitř, a budou navazovat na další komponenty. Jistě je vám známo, že zde, u těchto výrobků rozhodují desetiny až setiny milimetru, a že s takovouto přesností výroby drobných součástek to nebude jednoduché. Jestliže půjde o poměrně tenké a malé výrobky, bude velmi pravděpodobné, že po prostudování mnoha možností výroby skončíte u střižných nástrojů. Jestliže je vyrobíte s velkou přesností, budou pak vytvářet přesně to, co jim zadáte.

vývojové pracoviště

Střižné nástroje byly již za první republiky a za socialismu běžnou součástí strojírenské výroby, ale rozhodně to nebylo v takovém rozsahu, jako dnes. V současné době roste na trhu poptávka po výrobcích, které ani jiným způsobem vyrobit nelze, anebo ano, ale s obrovskými náklady. Proto se také se střižnými nástroji musí počítat jako s něčím, co se neustále vyvíjí, a co má vzestupný trend zájmu různých výrobců, a ruku v ruce s tím i projektantů, konstruktérů a technologů.

demontáž mobilního telefonu

Střižné nástroje najdou uplatnění pro mnoho výrobních sfér. Neobejde se bez nich automobilový průmysl, letectví, výroba nábytku, domácích spotřebičů, zmiňované elektroniky a výpočetní techniky, ale i hraček, nářadí, sportovních potřeb, zdravotnických potřeb a vybavení zemědělská odvětví a mnoho dalších oborů lidské činnosti.

Jedním z renomovaných a dobře recenzovaných výrobců střižných nástrojů, kteří drží krok s konkurencí a jsou platným hráčem v tomto odvětví na trhu, je i HRO-TECH. Tato společnost s ručením omezeným se zabývá kromě střižných nástrojů i vstřikováním plastů do tvarových forem, vyvíjí vstřikovací nástroje i formy a navrhuje komplexní technologická řešení pro tato oborová odvětví strojírenství.

Kdo za vás vyčistí odpady v domě


Zdědili jste po prarodičích rodinný dům a prodali městský byt, abyste mohli žít v poklidném prostředí, daleko od civilizace? Je to například celoročně obyvatelná rekreační nemovitost, která nevyžaduje žádné zásadní stavební úpravy, pouze výstavbu krbového vytápění napojeného na topný podlahový systém? Pak vám samozřejmě gratulujeme, i když se tu a tam mohou objevit nějaké technické potíže. Jednou z nich je i docela běžná situace, se kterou si však každý neporadí.

umývání nádobí

Může se to stát i vám – představte si, že krátce po nastěhování a zabydlení přestane odtékat odpad z kuchyňského dřezu. Vaše paní vás požádá, abyste vyšetřil alespoň hodinu svého času, který například trávíte zpracováním palivového dřeva pro topnou sezónu, a demontoval a vyčistil dřezový sifon. A právě to může být vaše slabina, která nesmírně komplikuje život. Vy se pochopitelně ochotně odeberete do kuchyně, povolíte šroub u sifonu a vyvalí se na vás černá slizká a silně páchnoucí hmota. To už nevydržíte a pozvracíte se. Je to prostě nad vaše síly, protože zápach z odpadů je někdy tak intenzivní, že slabší nátury musí prostor opustit.

tekoucí voda

Jestliže tušíte, že se něco podobného chystá i na vás, nechte sifon sifonem a zavolejte instalatéry raději ihned. Udržují nonstop havarijní servis a přijedou zhruba do hodiny. Můžete dál klidně štípat dřevo na zahradě.

Co když je to až v kanalizaci instalatéři nonstop vám ze své praxe potvrdí, že závada na odpadovém potrubí může vyústit až v závažný problém zanesené kanalizace, a tehdy je nutné nasadit speciální čisticí mechanismy. Na toto už amatéři nestačí, zde přichází na řadu tlaková voda či mechanické frézovací hlavice, s nimiž je nutné odstranit prorůstající kořeny okolní vegetace, nánosy bahna, kamení a písku. Zanesená kanalizace může zasáhnout prakticky každého, kdo je na kanalizační systém napojen, a nemá pouze vlastní septik a čistírnu odpadních vod.

Je pro naše děti dobré být často na internetu?

Na internetu dnes netráví většinu času jen dospělí a mladiství, ale i úplně malé děti. Již tříletí caparti se často zabaví na celé hodiny s tabletem v ruce, kde na něm sledují nejrůznější pohádky, zatímco vděčný rodič provádí nezbytné domácí práce. Většina lidí však tuto praxi odsuzuje. Tvrdí, že dítě by mělo trávit svůj čas především hrami venku, a částečně mají i pravdu. Není pochyb o tom, že lezení po prolézačkách a honění s ostatními pomáhá rozvíjet jejich fyzické dovednosti, pomůže jim více si uvědomovat své vlastní tělo, o boji proti obezitě (která se stává stále větším problémem) nemluvě.

 

děti hrající si na tabletu

 

Také je potřeba přiznat, že internet není vždy zcela bezpečné místo, a snadno se může stát, že dítě, chtějící si pustit další díl své oblíbené pohádky, si místo toho otevře úplně jiné video, a to s nevhodným obsahem.  Je tedy jasné, že určitá nedůvěra je zde rozhodně na místě, a je potřeba kontrolovat, co naše děti na síti skutečně dělají. Ovšem, jak už tomu často bývá, ani v tomto případě není nic tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Ač si to totiž nechceme přiznat, čas strávený na internetu má pro děti i své výhody.

 

dítě na počítači

 

Předně si takto rychle osvojí zacházení s novými technologiemi a ty se jim stanou samozřejmostí. A to je rozhodně výhoda v dnešní době, kdy se na trh chrlí stále nové a nové vynálezy velkou rychlostí. Pokud se naučí takovéto věci používat již v raném věku, budou mít později rozhodně velkou výhodu, například při hledání zaměstnání.

 

Dále je to fakt, že se učí vyhledávat rychle na internetu informace a třídit je na ty relevantní a irelevantní. Budou se umět na síti orientovat, což, musíme přiznat, je v dnešní době rozhodně velké plus. Zde je tedy vhodný kompromis. Není špatné dovolit dítěti strávit určitý čas denně na internetu, avšak pouze pod dozorem rodičů a s tím, že část dne bude i věnován klasickým hrám. Tak budeme mít jistotu, že se na internetu nestane závislým – a to je rozhodně nebezpečí, kterému je lepší se vyhnout.

Nákup vánočních dárků online

Nakupování vánočních dárků se někdy může změnit v noční můru. Pokud nepatříte mezi milovníky předvánočního shonu, a s tím obvykle spojeným stresem, určitě přivítáte možnost nakupovat dárky v klidu a z vašeho domova.
přeplněné nákupní centrum
5 důvodů proč nakupovat na internetu:
1.       Je to rychlé a bez zbytečných nervů – nemusíte nikam cestovat, prodírat se davem lidí, stát nekonečné fronty, hledat místo na parkování a pak pracně hledat, kde jste to vlastně zaparkovali… a navíc vám bude zboží doručeno až domů.
2.       Můžete se inspirovat – na webových stránkách najdete spoustu tipů nebo diskuzí, které vám mohou výběr usnadnit.
3.       Rozmanitost zboží nebo služeb je neporovnatelně větší než v kamenném obchodě – najdete zde vše, na co si jen vzpomenete. Navíc si jednotlivé produkty můžete i mezi sebou porovnat
nákup z mobilního telefonu
4.       Nakoupíte levněji – vzhledem k tomu, že e-shopy mají výrazně menší náklady než běžné obchody, mohou si tak dovolit i své produkty nabízet za nižší ceny.
5.       Nakupovat můžete i ze zahraničí – v porovnání s domácími cenami, produkty ze zahraničí bývají často výhodnější.
Přesto, že to může být velmi pohodlné a praktické, jako u všeho, i při nákupu online je opatrnost na místě. Je třeba dodržovat určité zásady, abyste nenaletěli podvodníkům, platby byly bezpečné a vybrané zboží se včas dostalo až k vám.
vánoční pohoda
Na co si dávat pozor:
·         Vyberte si seriózní e-shop – takový, který poznáte, nebo který má pozitivní reference.
·         Plaťte bezpečně – upřednostňujte obchodníky s 3D secure, při platbě vám tak bude vždy zaslána SMS s kódem na váš telefon. Po vyplnění tohoto kódu teprve bude moci transakce proběhnout. Dále si můžete na platební kartě nastavit bezpečnostní limit. Platit se dá spolehlivě i přes platební brány jako třeba GoPay, PayU nebo PayPal.
·         Předem si zjistěte, kolik bude doručení zásilky stát – zboží sice nakoupíte výhodně, ale abyste nebyli překvapeni, kolik zaplatíte za samotné doručení zásilky. Především u nákupu ze zahraničí vás může překvapit DPH nebo clo.
·         Ověřte si datum doručení zásilky – jistě by vás nepotěšilo, kdyby vaše vánoční dárky ležely na poště místo doma pod stromečkem.
·         Zkontrolujte si neporušenost obalu zásilky – v případě, že by obal byl porušený, zásilku nepřebírejte.
Je jen na vás jestli se rozhodnete pro nákup dárků online nebo navštívíte nákupní centrum. Důležité však je prožít tento adventní čas v poklidu a bez zbytečných nervů.

Nechybí vám optimalizace?

Pokud chce někdo předat světu své myšlenky, nabídnout širokému okruhu lidí své služby, zboží, názory a podobně, potřebuje k tomu internetovou stránku. A to stránku ne jen tak ledajakou, nýbrž hojně navštěvovanou a sledovanou. Což je naprosto logické. Internetová stránka, na niž nikdo nikdy nezavítá, by sice nesla nějaké konkrétní poselství, ale toto by nebylo nikým vyslyšeno a vyšlo by tak naprázdno.
Ovšem co si má počít majitel či správce internetové stránky, jíž se náležité sledovanosti nedostává? Má se snad smířit s tím, že jeho nabídka, dost možná zajímavá pro široký okruh lidí, zůstane nevyslyšena, že bude celému světu jednou provždy ukradený? Jistě, i tak daleko to může dopracovat. Ale také nemusí.
práce s Googlem
Nízká návštěvnost na internetové stránce se totiž dá řešit. A to tím způsobem, že se tato svěří do rukou odborníkům na SEO. Tedy na optimalizaci stránek pro internetové vyhledavače.
Pokud se jí tito odborníci ujmou, učiní následující kroky:
– Zkontrolují takový web a odstraní z něj vše, co by nemuselo vyhovovat internetovým vyhledavačům, tedy tomu, co pomáhá uživatelům internetu vyhledávat relevantní informace.
– Navrhnou ta nejvhodnější klíčová slova.
– Věnují se linkbuildingu, tedy vytváření zpětných odkazů, přivádějících sem návštěvníky z jiných tématicky blízkých webů.
– Nechají napsat dostatečné množství kvalitních textů, určených buď přímo na dotyčnou optimalizovanou stránku, nebo na weby, jež ji budou propagovat.
– A budou pochopitelně provádět i efektivní reklamní kampaň.
notebook s Instagramem
A tím bude dosaženo toho, že se stránka-outsider změní v něco, co se stane pro vyhledávače atraktivním, co se bude objevovat na prvních příčkách mezi nalézanými odkazy a tím bude nejhojněji navštěvováno.
Čímž bude dosaženo toho, čeho je v případě internetových prezentací nezbytně zapotřebí. A teprve pak bude mít taková stránka naději na úspěchy, o jaké jde na internetu především.