Category Archive : Online

Je pro naše děti dobré být často na internetu?

Na internetu dnes netráví většinu času jen dospělí a mladiství, ale i úplně malé děti. Již tříletí caparti se často zabaví na celé hodiny s tabletem v ruce, kde na něm sledují nejrůznější pohádky, zatímco vděčný rodič provádí nezbytné domácí práce. Většina lidí však tuto praxi odsuzuje. Tvrdí, že dítě by mělo trávit svůj čas především hrami venku, a částečně mají i pravdu. Není pochyb o tom, že lezení po prolézačkách a honění s ostatními pomáhá rozvíjet jejich fyzické dovednosti, pomůže jim více si uvědomovat své vlastní tělo, o boji proti obezitě (která se stává stále větším problémem) nemluvě.

 

děti hrající si na tabletu

 

Také je potřeba přiznat, že internet není vždy zcela bezpečné místo, a snadno se může stát, že dítě, chtějící si pustit další díl své oblíbené pohádky, si místo toho otevře úplně jiné video, a to s nevhodným obsahem.  Je tedy jasné, že určitá nedůvěra je zde rozhodně na místě, a je potřeba kontrolovat, co naše děti na síti skutečně dělají. Ovšem, jak už tomu často bývá, ani v tomto případě není nic tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Ač si to totiž nechceme přiznat, čas strávený na internetu má pro děti i své výhody.

 

dítě na počítači

 

Předně si takto rychle osvojí zacházení s novými technologiemi a ty se jim stanou samozřejmostí. A to je rozhodně výhoda v dnešní době, kdy se na trh chrlí stále nové a nové vynálezy velkou rychlostí. Pokud se naučí takovéto věci používat již v raném věku, budou mít později rozhodně velkou výhodu, například při hledání zaměstnání.

 

Dále je to fakt, že se učí vyhledávat rychle na internetu informace a třídit je na ty relevantní a irelevantní. Budou se umět na síti orientovat, což, musíme přiznat, je v dnešní době rozhodně velké plus. Zde je tedy vhodný kompromis. Není špatné dovolit dítěti strávit určitý čas denně na internetu, avšak pouze pod dozorem rodičů a s tím, že část dne bude i věnován klasickým hrám. Tak budeme mít jistotu, že se na internetu nestane závislým – a to je rozhodně nebezpečí, kterému je lepší se vyhnout.

Nákup vánočních dárků online

Nakupování vánočních dárků se někdy může změnit v noční můru. Pokud nepatříte mezi milovníky předvánočního shonu, a s tím obvykle spojeným stresem, určitě přivítáte možnost nakupovat dárky v klidu a z vašeho domova.
přeplněné nákupní centrum
5 důvodů proč nakupovat na internetu:
1.       Je to rychlé a bez zbytečných nervů – nemusíte nikam cestovat, prodírat se davem lidí, stát nekonečné fronty, hledat místo na parkování a pak pracně hledat, kde jste to vlastně zaparkovali… a navíc vám bude zboží doručeno až domů.
2.       Můžete se inspirovat – na webových stránkách najdete spoustu tipů nebo diskuzí, které vám mohou výběr usnadnit.
3.       Rozmanitost zboží nebo služeb je neporovnatelně větší než v kamenném obchodě – najdete zde vše, na co si jen vzpomenete. Navíc si jednotlivé produkty můžete i mezi sebou porovnat
nákup z mobilního telefonu
4.       Nakoupíte levněji – vzhledem k tomu, že e-shopy mají výrazně menší náklady než běžné obchody, mohou si tak dovolit i své produkty nabízet za nižší ceny.
5.       Nakupovat můžete i ze zahraničí – v porovnání s domácími cenami, produkty ze zahraničí bývají často výhodnější.
Přesto, že to může být velmi pohodlné a praktické, jako u všeho, i při nákupu online je opatrnost na místě. Je třeba dodržovat určité zásady, abyste nenaletěli podvodníkům, platby byly bezpečné a vybrané zboží se včas dostalo až k vám.
vánoční pohoda
Na co si dávat pozor:
·         Vyberte si seriózní e-shop – takový, který poznáte, nebo který má pozitivní reference.
·         Plaťte bezpečně – upřednostňujte obchodníky s 3D secure, při platbě vám tak bude vždy zaslána SMS s kódem na váš telefon. Po vyplnění tohoto kódu teprve bude moci transakce proběhnout. Dále si můžete na platební kartě nastavit bezpečnostní limit. Platit se dá spolehlivě i přes platební brány jako třeba GoPay, PayU nebo PayPal.
·         Předem si zjistěte, kolik bude doručení zásilky stát – zboží sice nakoupíte výhodně, ale abyste nebyli překvapeni, kolik zaplatíte za samotné doručení zásilky. Především u nákupu ze zahraničí vás může překvapit DPH nebo clo.
·         Ověřte si datum doručení zásilky – jistě by vás nepotěšilo, kdyby vaše vánoční dárky ležely na poště místo doma pod stromečkem.
·         Zkontrolujte si neporušenost obalu zásilky – v případě, že by obal byl porušený, zásilku nepřebírejte.
Je jen na vás jestli se rozhodnete pro nákup dárků online nebo navštívíte nákupní centrum. Důležité však je prožít tento adventní čas v poklidu a bez zbytečných nervů.

Nechybí vám optimalizace?

Pokud chce někdo předat světu své myšlenky, nabídnout širokému okruhu lidí své služby, zboží, názory a podobně, potřebuje k tomu internetovou stránku. A to stránku ne jen tak ledajakou, nýbrž hojně navštěvovanou a sledovanou. Což je naprosto logické. Internetová stránka, na niž nikdo nikdy nezavítá, by sice nesla nějaké konkrétní poselství, ale toto by nebylo nikým vyslyšeno a vyšlo by tak naprázdno.
Ovšem co si má počít majitel či správce internetové stránky, jíž se náležité sledovanosti nedostává? Má se snad smířit s tím, že jeho nabídka, dost možná zajímavá pro široký okruh lidí, zůstane nevyslyšena, že bude celému světu jednou provždy ukradený? Jistě, i tak daleko to může dopracovat. Ale také nemusí.
práce s Googlem
Nízká návštěvnost na internetové stránce se totiž dá řešit. A to tím způsobem, že se tato svěří do rukou odborníkům na SEO. Tedy na optimalizaci stránek pro internetové vyhledavače.
Pokud se jí tito odborníci ujmou, učiní následující kroky:
– Zkontrolují takový web a odstraní z něj vše, co by nemuselo vyhovovat internetovým vyhledavačům, tedy tomu, co pomáhá uživatelům internetu vyhledávat relevantní informace.
– Navrhnou ta nejvhodnější klíčová slova.
– Věnují se linkbuildingu, tedy vytváření zpětných odkazů, přivádějících sem návštěvníky z jiných tématicky blízkých webů.
– Nechají napsat dostatečné množství kvalitních textů, určených buď přímo na dotyčnou optimalizovanou stránku, nebo na weby, jež ji budou propagovat.
– A budou pochopitelně provádět i efektivní reklamní kampaň.
notebook s Instagramem
A tím bude dosaženo toho, že se stránka-outsider změní v něco, co se stane pro vyhledávače atraktivním, co se bude objevovat na prvních příčkách mezi nalézanými odkazy a tím bude nejhojněji navštěvováno.
Čímž bude dosaženo toho, čeho je v případě internetových prezentací nezbytně zapotřebí. A teprve pak bude mít taková stránka naději na úspěchy, o jaké jde na internetu především.