Category Archive : Bydlení

Mobilní dřevostavba je způsob velmi úsporného bydlení

Co obnáší bydlení v mobilní dřevostavbě? Především nezávislost a větší pocit svobody.

Nebuďte závislí na vnějších okolnostech

Vytápějte objekt dřevem – obrovskou výzvou pro každého milovníka přírody, vlastní nezávislosti a cestě ke snížení úspor životních nákladů je vytápění dřevem. Hořící dřevo nádherně voní, je na něj úchvatný pohled, poskytuje jiný druh tepla, než ze sálajících radiátorů, nevysušuje vzduch a možná, že nás i zásobuje energií a uklidňuje mysl před depresemi. Je v tom mnoho výhod najednou, tak proč jich nevyužít? S mobilními dřevostavbami to jde zrealizovat, podmínkou je pouze mít na zahradě prostor pro skladování palivového dřeva. Nepotřebujete ani vynakládat enormní fyzické úsilí, můžete si vypomáhat elektrickým štípačem či řetězovou pilou.

palivové dřevo

Zajistěte si vlastní zdroj vody – vlastní studny s vydatným pramenem je mnohem víc, než vodovodní síť. Nemusíme se jistě zmiňovat o chlorování vody ve vodovodním řadu a jejím vhodném filtrování, podstatné však je mít vodu neustále k dispozici nezávisle na „systému“. Jednak neplatíte vodné (a u septiku ani stočné) a pak neřešíte havárie na vodovodních řadech, případné odstávky a další problémy.

fotovoltaický panel

Ohřev vody – málokdo si libuje v koupání ve studené vodě, je to dobré jen občas pro otužování, ale přece jen patří teplá vody k základnímu bytovému komfortu. Ohřev vody lze zajistit i solárními kolektory, umístěnými na jakémkoli typu střechy, ta může být rovná i šikmá – kolektory se montují na speciální nosníky, aby měly patřičný sklon vůči slunečním paprskům.

Fotovoltaické panely – tato technologie jde kupředu mílovými kroky a máte-li možnost ji využít ve svůj prospěch, lze to i na mobilní dřevostavbě. Snadno se dá spočítat úspora financí, po odečtení pořizovacích nákladů a nákladů na amortizaci a rovnaje nutné brát v potaz životnost výrobku.

Hypotéka na stavbu domu

Přemýšlíte nad tím, že byste si postavili svůj vlastní dům? Něco takového rozhodně není na škodu. Člověk by se měl v pravý čas osamostatnit a zkusit něco, co ještě dosud nepoznal.

Pokud je ale něco, co by právě při stavbě domu mohlo být překážkou, pak je to nedostatek investic. I něco takového se ale dá vyřešit. Je hned několik možností, jak přijít k penězům.

Jednou z možností, na kterou si vsází velká spousta lidí, je hypotéka na stavbu domu. Něco takového určitě není špatné, ale je potřeba mít na paměti, že s hypotékou byste si opravdu neměli zahrávat. Jsou zde stanoveny určité podmínky, které musí být splněny. Pokud splněny nemohou, mohou vás postihnout poplatky, které nejsou zrovna příjemné. Mnohdy vás dokonce nemusí potkat jen to, ale i něco, co je mnohem horší. Před tím, než se tedy pro takovou hypotéku rozhodnete, zvažte všechna pro a také proti.

dům na hraně

Jednou z dalších možností je půjčit si a to od rodiny nebo těch, kteří vám jsou blízcí. Něco takového může mít určité výhody. Existuje ale spousta lidí, kterým je něco takového proti srsti. Je potřeba mít pro něco takového pochopení. Skutečně to nemusí být úplně příjemné, pokud byste více, než je zdrávo museli poslouchat, kdy už dané finance konečně splatíte apod. Je zde ale velká výhoda v tom, že pokud se rozumně s daným člověkem domluvíte, nebude potřeba, abyste spláceli nějaké ty úroky, které vás v bance či u nebankovní společnosti opravdu neminou.

Všechny možnosti mají své výhody a také nevýhody, které člověk musí předem zvážit.

Jít do stavby domu není jen tak.

dům v přírodě

Pokud chce ale člověk konečně roztáhnout křídla, pak postavení vlastního domu rozhodně není špatným nápadem.

Pro kterou možnost získání peněz se rozhodnete, je jen na vás.

Pamatujte ale na to, že včasné splácení je více než důležité. Člověk by opravdu v takových věcech neměl meškat. Potýkat se díky tomu ještě s dalšími problémy za to opravdu nestojí. Mějte něco takového opravdu na paměti. Jen tak vše může jít bez problémů.

Jak oživit starší kuchyň bez velké rekonstrukce

Máte starší kuchyň a líbila by se vám změna, ale nechce se vám dlouhou dobu šetřit na novou? S těmito radami budou změny patrné téměř okamžitě a s minimálními náklady. Důležitá je jen vaše zručnost a kreativita. Tyto doporučení vám pomohou na cestě za příjemnější kuchyní, se kterou můžete být spokojeni a do které se už nebudete ostýchat pozvat své přátele.
kuchyňské potřeby
Pokud se vám nelíbí dekor kuchyňské linky, není nic jednoduššího než ji natřít. Rozmyslete si, do jaké nové barvy by se vám líbila. Dnes jsou v módě již všechny barvy, začínaje na bílé, přes fialovou, tmavě zelenou, modrou či červenou. Nebojte se proto těch více výrazných, mohou váš interiér oživit a vypadat opravdu dobře. Pokud máte linku natřenou, vyměňte ještě úchytky na dvířkách a šuplících. Vaše kuchyně bude k nepoznání.
Staré obklady také nebudou žádným oříškem. Nemusíte utrácet za nové a jejich nesnadnou instalaci. Stačí změřit rozměr kachliček a koupit samolepky, které jsou na obklady přímo dělané. Existuje obrovské množství vzorů, ve kterých je možné je sehnat, a pořizovací cena nemusí být vysoká. Obvykle jsou samolepky voděodolné, takže je jednoduché je omýt, a žáruvzdorné, proto mohou být i okolo sporáku. Prodávají se ve variantě i na podlahové krytiny, takže můžete sladit nové obložení kuchyňské linky s podlahou. Navíc když se je po čase zase rozhodnete vyměnit, jednoduše je odlepíte.
moderní interiér
Potom se zaměřte na věci, které se vám ve vaší kuchyni nelíbí. Je to starý stropní lustr, odpadkový koš či jiná relativně levná věc, kterou byste mohli vyměnit? Celkový dojem vaší kuchyně závisí i na takových maličkostech. A v neposlední řadě je dobré zaměřit se na dekorace. Nově ušitá záclona či ubrus mohou udělat opravdu velké divy. Nezapomeňte na květiny. Ať živé či umělé, květinové dekorace dodají vaší kuchyni na útulnosti. Závěsné květináče oživí vaše stěny a ušetří vám místo na policích.
 

Jsou koberce trendy nebo spíše nutnost?

Abyste měli ve vašem domově dostatek tepla a příjemného pocitu už od samotných nohou, určitě dáte přednost kobercům, které se o to postarají za všech okolností. Kdysi byly přirozenou součástí bytu nebo domu a nikomu pocit podlahy – ani nechyběl. Dnes se spíše používá jako dekorativní prvek, který má domov pouze zútulnit.
tři okna ložnice

Kde se od něho ještě neupustilo?

Najdou se místa, které jeho přítomnost více než vyžadují. Zpravidla se umísťuje do obývacího pokoje doprostřed místnosti nebo pod konferenční stolek u sedací soupravy. Největší využití má však v dětském pokoji, kdy ho rodiče využívají hlavně díky tomu, aby děti měly možnost – hrát si na zemi komfortně a v teple. Existuje řada koberců s dětskými motivy, takže by se dalo říct, že slouží i jako bytový doplněk, který z pokojíčku dětí udělá ještě hezčí místo, jakým je.
V mnoha případech se využívají i malé koberečky do ložnice (kolem postele) nebo naopak do koupelny (před sprchu, vanu a toaletu).
vysávání koberce

Proč bývá nepraktický?

Z jednoho prostého důvodu – usazují se v něm nečistoty, prach a špína, která  pouhým vysáváním (i když častým) nejde dolů. Je potřeba jich udržovat v čistotě i pravidelným mytím a prášením. Dnes už existují i čistírny, které se o vaše koberce postarají opravdu bravurně, ovšem za takové služby si i pěkně připlatíte.
Pokud doma máte člena rodiny, který je alergik nebo astmatik, rovnou se můžete s pohodlným a vkusným doplňkem, jakým je koberec (i když malý) nadobro rozloučit.
Lidi se na koberce dívají i z toho praktického hlediska, kterým je jejich údržba a z toho důvodu je pro nich podlaha nebo dlažba, pochopitelně tou jednodušší volbou.
Jestli se už nějaký koberec u vás doma najde, nezanedbávejte jeho čištění a snažte se mu věnovat více pozornosti než vašim podlahám. Pokud tak učiníte, můžete si být jistí, že vám dobře poslouží a ještě udělá z vašeho domova o něco více útulné místo.

Jak využít dokonale každičký prostor?

To je otázka skoro až pro odborníky. Malé byty a domy neposkytují tolik místa, abychom se zde mohli roztahovat, proto se snažíme vždy využít jakýkoliv volný prostor, kout či skříňku na to, abychom si zde vytvořili úložné prostory, jinde zase místo, kde se můžeme volně pohybovat. V každé domácnosti se totiž potřebují jisté věci, bez kterých bychom se neobešli. Ovšem některé prvky bydlení můžeme spojit a vytvořit tak velice praktickou součást našeho bydlení.

Co takhle skloubit postel se sedačkou? Ideální do maličkých bytů, kde třeba ani nemáte ložnici zvlášť. Hodí se jak do garsonek, tak i do 1+1 nebo 1+kk. Přes den zde máte krásnou pohovku, na které sedíte, díváte se na televizi, relaxujete, pijete kafíčka s přáteli, či si jenom tak dopřáváte odpočinek nebo čtete knížku. Večera pár jednoduchými tahy tuto pohovku roztáhnete a máte krásou a luxusní postel na spaní. Některé typy jsou určené ke každodennímu spaní, takže se nemusíte bát, že se ráno probudíte celí rozlámaní. Ba právě naopak, vstanete odpočinutí a krásně do růžova vyspaní.
Naše nabídka je opravdu široká .

üKanceláře a ordinace

Potřebujete něčím vyplnit kancelář? Hledáte vhodné posezení, které by tvořilo krásné a dokonalé zákoutí vaší kanceláře a vy si zde mohli domlouvat oficiální či neoficiální schůzky? Chcete, aby vaše kancelář vypadala také trochu esteticky a pohodlně? Pak rozhodně nevynechejte tuto součást, jakou je i pohovka. Ta se totiž umí přizpůsobit, takže pokud si vyberete elegantní a pohodlnou, tak se vám jistě bude hodit i do kanceláře. To samé platí v případě ordinací. Některé mají dokonce velké sedačky, jinde najdete právě malé pohovky, které jsou velice praktické.

Hezké barvy a příjemné materiály

To jsou jistě věci, u kterých si řeknete, že jde tedy o pěkné výrobky, které budou kvalitní. Samozřejmě tomu tak je, a ještě navíc vám nabídneme opravdu nízkou cenu, abyste mohli být celkově spokojenými zákazníky. Podívejte se na širokou nabídku a vybírejte podle svého vkusu!