Ženy a sebevědomí. Máte ho?

Ženy a sebevědomí. Máte ho?

Nedostatek přirozeného ženského sebevědomí je neduhem dnešní doby. Stačí se připojit na sociální sítě nebo prolistovat libovolný magazín zaměřený na ženskou krásu a pocit nízkého sebevědomí na sebe nenechá dlouho čekat. Ze všech stran dnes na ženy křičí představy, jak by měly ideálně vypadat, co by měly jíst, jak by se měly oblékat, ale už jim nikdo neřekne, že záleží především na jejich vlastním nitru a na tom, v čem se budou cítit nejlépe, co jim chutná nebo jak vnímají sami sebe. Podívejme se na několik důležitých bodů, které je potřeba si v sobě srovnat pro zdravé sebevědomí.
Žena v přírodě

Nesrovnávejte se.

Předně se přestaňte srovnávat. Nikdy. S nikým. Jen vy sama víte, jak se budete cítit nejlépe, v jaké práci nebo při jakém životním stylu a není nikdo, kdo by to věděl lépe nebo kdo by dokázal říct, jaký způsob života pro vás bude naplňující a udělá vás šťastnou. Především si také uvědomte, že modelky v časopisech a vůbec ve všech reklamách jsou placeny za to, aby vypadaly určitým způsobem. Před každým focením je čeká i dvouhodinová práce s vizážisty a po focení přichází metoda, které se říká Photoshop.

Pokud tedy máte pocit, že vaše řasy jsou krátké, boky příliš široké, krk krátký a nohy by mohly být štíhlejší, věřte, že ani mnohé modelky takto nevypadají. Na rozdíl od vás však kolem sebe mají desítky lidí, kteří je takovými pro těch pár snímků udělají.
Žena a květiny

Chvalte se a buďte hrdí.

Buďte k sobě upřímná, a pokud se vám něco podaří, pochvalte se. Pochvala od okolí sice potěší, ale stejně jako kdokoli jiný to můžete udělat i vy sama. Vezměte si papír a sepište si na něj do sloupečku vše, s čím jste byla v posledních letech spokojena a co se vám jednoznačně povedlo. I když jste možná ze začátku nevěděla čím začít, nepotrvá dlouho a položky na seznamu budou přibývat. Lidská paměť je mnohdy zrádná a ne vždy si hned vzpomeneme na všechny maličkosti, za něž na sebe můžete být hrdé.

A to je další problém. Namyšlenost sice není pěkná vlastnost, ale s přirozenou hrdostí na sebe sama za něco, co se vám opravdu povedlo, má pramálo společného. Proto na sebe buďte hrdé a nestyďte se to dát najevo. Teprve až budete sama sebe vnímat jako sebevědomou ženu a dokážete na sebe být patřičně hrdá, dovolíte svému okolí, aby vás vnímalo stejným způsobem.