Nákup vánočních dárků online

Nákup vánočních dárků online

Nakupování vánočních dárků se někdy může změnit v noční můru. Pokud nepatříte mezi milovníky předvánočního shonu, a s tím obvykle spojeným stresem, určitě přivítáte možnost nakupovat dárky v klidu a z vašeho domova.
přeplněné nákupní centrum
5 důvodů proč nakupovat na internetu:
1.       Je to rychlé a bez zbytečných nervů – nemusíte nikam cestovat, prodírat se davem lidí, stát nekonečné fronty, hledat místo na parkování a pak pracně hledat, kde jste to vlastně zaparkovali… a navíc vám bude zboží doručeno až domů.
2.       Můžete se inspirovat – na webových stránkách najdete spoustu tipů nebo diskuzí, které vám mohou výběr usnadnit.
3.       Rozmanitost zboží nebo služeb je neporovnatelně větší než v kamenném obchodě – najdete zde vše, na co si jen vzpomenete. Navíc si jednotlivé produkty můžete i mezi sebou porovnat
nákup z mobilního telefonu
4.       Nakoupíte levněji – vzhledem k tomu, že e-shopy mají výrazně menší náklady než běžné obchody, mohou si tak dovolit i své produkty nabízet za nižší ceny.
5.       Nakupovat můžete i ze zahraničí – v porovnání s domácími cenami, produkty ze zahraničí bývají často výhodnější.
Přesto, že to může být velmi pohodlné a praktické, jako u všeho, i při nákupu online je opatrnost na místě. Je třeba dodržovat určité zásady, abyste nenaletěli podvodníkům, platby byly bezpečné a vybrané zboží se včas dostalo až k vám.
vánoční pohoda
Na co si dávat pozor:
·         Vyberte si seriózní e-shop – takový, který poznáte, nebo který má pozitivní reference.
·         Plaťte bezpečně – upřednostňujte obchodníky s 3D secure, při platbě vám tak bude vždy zaslána SMS s kódem na váš telefon. Po vyplnění tohoto kódu teprve bude moci transakce proběhnout. Dále si můžete na platební kartě nastavit bezpečnostní limit. Platit se dá spolehlivě i přes platební brány jako třeba GoPay, PayU nebo PayPal.
·         Předem si zjistěte, kolik bude doručení zásilky stát – zboží sice nakoupíte výhodně, ale abyste nebyli překvapeni, kolik zaplatíte za samotné doručení zásilky. Především u nákupu ze zahraničí vás může překvapit DPH nebo clo.
·         Ověřte si datum doručení zásilky – jistě by vás nepotěšilo, kdyby vaše vánoční dárky ležely na poště místo doma pod stromečkem.
·         Zkontrolujte si neporušenost obalu zásilky – v případě, že by obal byl porušený, zásilku nepřebírejte.
Je jen na vás jestli se rozhodnete pro nákup dárků online nebo navštívíte nákupní centrum. Důležité však je prožít tento adventní čas v poklidu a bez zbytečných nervů.