Proč banky zamítají žádosti o americkou hypotéku?

Proč banky zamítají žádosti o americkou hypotéku?

Existují tři základní důvody, proč banky odmítají své žadatele. Naštěstí máte stále možnost úvěr na koupi či stavbu nemovitosti, anebo na rekonstrukci získat. A nejen to. Americká hypotéka bez registru je šancí nejen pro ty, kteří si chtějí pořídit nové auto, ale také pro ty, kteří mají záznam v registru dlužníků. To právě bývá jeden z důvodů odmítnutí ze strany klasické banky.
americká vlajka ohňostroj.jpg

Negativní registr dlužníků

Jméno klienta v registru klientských informací žádná banka vidět nechce. V případě, že jste žádost podali sami, máte dvě možnosti:

  1. zástava jedné nemovitosti navíc,
  2. zapsat jako hlavního žadatele jinou osobu.

U prvního bodu se společnosti sníží riziko, že nezíská své finance zpět. U druhého byste se museli stát pouze přidruženou osobou, která nemusí dokládat své příjmy. Hlavní osobou ve smlouvě by musel být např. partner nebo rodinný příslušník. Nepřichází ani jedno v úvahu? využijte služeb nebankovních institucí, které doklady a minulost klientů nezajímá.

Nemáte dost našetřeno

Nízká hodnota vlastních zdrojů je velkým problémem. V rámci hypotéky totiž nikdy nezískáte 100 procent z odhadu z nemovitosti. Musíte mít proto alespoň 15 až 20 procent dát ze svého. Jednou možností je počkat si a pár let pravidelně šetřit. Anebo si půjčit potřebné peníze od známých nebo příbuzných. Tak to koneckonců řeší valná většina z těch, kteří po vlastním domově touží.
pytel peněz smlouva.jpg

Nízké příjmy

Právě tento bod již v minulém roce potrápil mnoho lidí. Podmínky se totiž zpřísnily a spousta lidí tak na úvěr nedosáhla. Řešení je několik, a to:

  • zástava dalšího majetku,
  • prodloužení délky splatnosti celého úvěru,
  • přizváním další osoby do smlouvy.

Ideálním je připsat dalšího jedince s dostatečným příjmem, protože tím můžete splnit potřebný koeficient. Prodloužením splatnosti se zase sníží měsíční splátka. Díky tomu nebudete muset mít tak vysokou bonitu. Budete jen hradit úvěr o něco déle.