Zajímá vás, jak těžit bitcoin?
Zaslechli jste něco o virtuálních měnách a jejich budoucím potenciálu a velice vás to zaujalo? Přečetli jste si o tom něco víc a prošli jste si názory odborníků na celou věc? Jste přesvědčeni o tom, že těžba virtuálních peněz je sázkou na jistotu? Tak se jistě právě velice zajímáte o to, jak těžit bitcoin.
To je jistě zásadní otázka, kterou si musíte zodpovědět, než se pustíte do čehokoli dalšího. Co tedy vlastně taková těžba virtuálních peněz vůbec znamená?
Těžit elektronické peníze je to samé jako ověřovat probíhající transakce v dané měně. Kryptoměna má decentralizovanou síť, takže platby probíhají přímo mezi uživateli. A když někde chybí centrální autorita, která se o probíhající transakce stará, tak je naprosto nezbytné, aby zde byl někdo jiný, kdo bude takové probíhající transakce ověřovat. A právě tuto funkci zastávají samotní těžaři kryptoměny, kteří za to, že k ověření transakcí poskytnou výkon svého výpočetního zařízení, získají odměnu v této konkrétní měně. Výše takové odměny je závislá na tom, o jaké konkrétní elektronické peníze se jedná, a také na tom, kolik jich již bylo vytěženo. Čím méně mincí zbývá, tím menší odměna je k mání. A navíc, čím je větší zájem o těžbu dané měny, tím je složitější takovou odměnu získat pro sebe. Získá ji ten, kdo poskytne největší těžební sílu, což je vlastně největší výpočetní výkon.
Právě bitcoin je tou nejznámější a nejvíce těženou virtuální měnou, což znamená, že se při jeho těžbě jen tak s nějakým běžným procesorem neobejdete. Pokud jste si však dobře rozmysleli, že právě tyto konkrétní virtuální peníze chcete těžit, budete se muset vybavit extrémně výkonným asic minerem, který je přesně to pravé, co k těžbě bitcoinů potřebujete mít. Neměla by vás proto odradit vyšší investice, které bude k zakoupení tohoto zařízení potřeba, a jakmile se do celého procesu pustíte, nezapomeňte pružně reagovat na veškeré změny.