Mobilní dřevostavba je způsob velmi úsporného bydlení

Mobilní dřevostavba je způsob velmi úsporného bydlení

Co obnáší bydlení v mobilní dřevostavbě? Především nezávislost a větší pocit svobody.

Nebuďte závislí na vnějších okolnostech

Vytápějte objekt dřevem – obrovskou výzvou pro každého milovníka přírody, vlastní nezávislosti a cestě ke snížení úspor životních nákladů je vytápění dřevem. Hořící dřevo nádherně voní, je na něj úchvatný pohled, poskytuje jiný druh tepla, než ze sálajících radiátorů, nevysušuje vzduch a možná, že nás i zásobuje energií a uklidňuje mysl před depresemi. Je v tom mnoho výhod najednou, tak proč jich nevyužít? S mobilními dřevostavbami to jde zrealizovat, podmínkou je pouze mít na zahradě prostor pro skladování palivového dřeva. Nepotřebujete ani vynakládat enormní fyzické úsilí, můžete si vypomáhat elektrickým štípačem či řetězovou pilou.

palivové dřevo

Zajistěte si vlastní zdroj vody – vlastní studny s vydatným pramenem je mnohem víc, než vodovodní síť. Nemusíme se jistě zmiňovat o chlorování vody ve vodovodním řadu a jejím vhodném filtrování, podstatné však je mít vodu neustále k dispozici nezávisle na „systému“. Jednak neplatíte vodné (a u septiku ani stočné) a pak neřešíte havárie na vodovodních řadech, případné odstávky a další problémy.

fotovoltaický panel

Ohřev vody – málokdo si libuje v koupání ve studené vodě, je to dobré jen občas pro otužování, ale přece jen patří teplá vody k základnímu bytovému komfortu. Ohřev vody lze zajistit i solárními kolektory, umístěnými na jakémkoli typu střechy, ta může být rovná i šikmá – kolektory se montují na speciální nosníky, aby měly patřičný sklon vůči slunečním paprskům.

Fotovoltaické panely – tato technologie jde kupředu mílovými kroky a máte-li možnost ji využít ve svůj prospěch, lze to i na mobilní dřevostavbě. Snadno se dá spočítat úspora financí, po odečtení pořizovacích nákladů a nákladů na amortizaci a rovnaje nutné brát v potaz životnost výrobku.