Jak oživit starší kuchyň bez velké rekonstrukce

Jak oživit starší kuchyň bez velké rekonstrukce

Máte starší kuchyň a líbila by se vám změna, ale nechce se vám dlouhou dobu šetřit na novou? S těmito radami budou změny patrné téměř okamžitě a s minimálními náklady. Důležitá je jen vaše zručnost a kreativita. Tyto doporučení vám pomohou na cestě za příjemnější kuchyní, se kterou můžete být spokojeni a do které se už nebudete ostýchat pozvat své přátele.
kuchyňské potřeby
Pokud se vám nelíbí dekor kuchyňské linky, není nic jednoduššího než ji natřít. Rozmyslete si, do jaké nové barvy by se vám líbila. Dnes jsou v módě již všechny barvy, začínaje na bílé, přes fialovou, tmavě zelenou, modrou či červenou. Nebojte se proto těch více výrazných, mohou váš interiér oživit a vypadat opravdu dobře. Pokud máte linku natřenou, vyměňte ještě úchytky na dvířkách a šuplících. Vaše kuchyně bude k nepoznání.
Staré obklady také nebudou žádným oříškem. Nemusíte utrácet za nové a jejich nesnadnou instalaci. Stačí změřit rozměr kachliček a koupit samolepky, které jsou na obklady přímo dělané. Existuje obrovské množství vzorů, ve kterých je možné je sehnat, a pořizovací cena nemusí být vysoká. Obvykle jsou samolepky voděodolné, takže je jednoduché je omýt, a žáruvzdorné, proto mohou být i okolo sporáku. Prodávají se ve variantě i na podlahové krytiny, takže můžete sladit nové obložení kuchyňské linky s podlahou. Navíc když se je po čase zase rozhodnete vyměnit, jednoduše je odlepíte.
moderní interiér
Potom se zaměřte na věci, které se vám ve vaší kuchyni nelíbí. Je to starý stropní lustr, odpadkový koš či jiná relativně levná věc, kterou byste mohli vyměnit? Celkový dojem vaší kuchyně závisí i na takových maličkostech. A v neposlední řadě je dobré zaměřit se na dekorace. Nově ušitá záclona či ubrus mohou udělat opravdu velké divy. Nezapomeňte na květiny. Ať živé či umělé, květinové dekorace dodají vaší kuchyni na útulnosti. Závěsné květináče oživí vaše stěny a ušetří vám místo na policích.