Jsou koberce trendy nebo spíše nutnost?

Jsou koberce trendy nebo spíše nutnost?

Abyste měli ve vašem domově dostatek tepla a příjemného pocitu už od samotných nohou, určitě dáte přednost kobercům, které se o to postarají za všech okolností. Kdysi byly přirozenou součástí bytu nebo domu a nikomu pocit podlahy – ani nechyběl. Dnes se spíše používá jako dekorativní prvek, který má domov pouze zútulnit.
tři okna ložnice

Kde se od něho ještě neupustilo?

Najdou se místa, které jeho přítomnost více než vyžadují. Zpravidla se umísťuje do obývacího pokoje doprostřed místnosti nebo pod konferenční stolek u sedací soupravy. Největší využití má však v dětském pokoji, kdy ho rodiče využívají hlavně díky tomu, aby děti měly možnost – hrát si na zemi komfortně a v teple. Existuje řada koberců s dětskými motivy, takže by se dalo říct, že slouží i jako bytový doplněk, který z pokojíčku dětí udělá ještě hezčí místo, jakým je.
V mnoha případech se využívají i malé koberečky do ložnice (kolem postele) nebo naopak do koupelny (před sprchu, vanu a toaletu).
vysávání koberce

Proč bývá nepraktický?

Z jednoho prostého důvodu – usazují se v něm nečistoty, prach a špína, která  pouhým vysáváním (i když častým) nejde dolů. Je potřeba jich udržovat v čistotě i pravidelným mytím a prášením. Dnes už existují i čistírny, které se o vaše koberce postarají opravdu bravurně, ovšem za takové služby si i pěkně připlatíte.
Pokud doma máte člena rodiny, který je alergik nebo astmatik, rovnou se můžete s pohodlným a vkusným doplňkem, jakým je koberec (i když malý) nadobro rozloučit.
Lidi se na koberce dívají i z toho praktického hlediska, kterým je jejich údržba a z toho důvodu je pro nich podlaha nebo dlažba, pochopitelně tou jednodušší volbou.
Jestli se už nějaký koberec u vás doma najde, nezanedbávejte jeho čištění a snažte se mu věnovat více pozornosti než vašim podlahám. Pokud tak učiníte, můžete si být jistí, že vám dobře poslouží a ještě udělá z vašeho domova o něco více útulné místo.