Dá se žít bez mléčných výrobků? Jaké existují alternativy a pomůže vám to zhubnout?

Dá se žít bez mléčných výrobků? Jaké existují alternativy a pomůže vám to zhubnout?

Myslíte si, že pokud vynecháte mléčné výrobky, nebudete vědět, co jíst? Máte alergii, nesnáší vaše tělo laktózu nebo chcete třeba zhubnout? 

Dá se žít bez mléčných výrobků? Jaké existují alternativy a pomůže vám to zhubnout? 

Můžete mít alergii, třeba můžete nesnášet laktózu nebo se jen chcete mléčným výrobkům vyhýbat, abyste zhubli. Je to vlastně jedno, protože bez mléčných výrobků se dá docela dobře žít. Navíc je prokázáno, že jejich nadměrná konzumace není pro tělo vhodná, a pokud se trápíte s váhou, opravdu můžete po jejich vynechání hodně kilogramů shodit. Mléčné výrobky pak můžete zcela vyloučit nebo se můžete naučit konzumovat místo nich zdravější rostlinné alternativy. 

sýr a chléb

Bez mléka to jde 

Mléčné výrobky určitě můžeme jíst, ale jsou lidé, kteří je nemohou ze zdravotních důvodů, alergie na mléčné výrobky a nesnášenlivost laktózy jsou dnes docela běžné, jak u dětí, tak i u dospělých. Pokud nemáte zdravotní omezení, můžete se ale rozhodnout nekonzumovat mléčné výrobky třeba jen proto, že chcete tělu ulevit a chcete se pokusit zhubnout. Co si budeme povídat, v mléčných výrobcích je hodně tuku, takže tohle opatření, tedy dietní opatření je logické a opravdu to zabírá. Navíc dnes výrobci například do jogurtů přidávají i řadu jiných přísad a látek a tak ne vždy jíme to nejzdravější a nejlepší, co můžeme. Pak je dobré si třeba jogurty doma připravovat sami. Je to levnější a právě i o dost zdravější. 

sklenice mléka

Rostlinná alternativa je taky v kurzu

Živočišné mléčné výrobky můžete po vysazení dost dobře nahradit rostlinnými variantami. Stačí se porozhlédnout v obchodech se zdravou výživou, můžete si zkusit i něco přečíst a mnoho věcí si pak můžete doma také opět vyrobit. Pokud vám totiž budou jogurty chybět, nemusíte se trápit, jen je zkrátka nahradíte, stejně jako máslo, mléko nebo sýry. Dnes je na trhu velký výběr všeho, a pokud chcete jíst zdravěji, jistě se to naučíte. 

Mléčné výrobky bychom ale vždy měli konzumovat omezeně. Někdy se mléčné výrobky ani jíst nemohou třeba v případě, že užíváte některé druhy antibiotik. Takže se pak můžete snadněji odnaučit je pravidelně kupovat a jíst. Vaše tělo vám poděkuje a opravdu i zhubnete.