Vánoční nákupy v Miláně

Vánoční nákupy v Miláně

Milán leží v severní části Itálie a je vyhlášenou kulturní a módní metropolí. Mezi Čechy je opravdu oblíbený, a to zejména díky své jednoduché dostupnosti. V blízkém okolí města leží 4 letiště. Z Prahy se přímé nízkonákladové lety dají sehnat na letiště Bergamo a Malpensa. Za pár stovek se tak dostanete do jiného světa, ve kterém bude nakupování vánočních dárků opravdu jedinečným zážitkem.

vánoční dárky

Pokud chcete za cestu ušetřit, levně se do Milána dostanete i Flixbusem nebo Regiojetem. Spoje jezdí několikrát denně. Z osobní zkušenosti doporučuji odjezd z Brna. Z Prahy cesta do Milána trvá mnohem déle a pasové kontroly na hranicích Švýcarska jsou zdlouhavé. Naproti tomu cestou z Brna vás nikdo kontrolovat nebude.

Ulice Milána jsou plné obchodů, převládají hlavně ty s oblečením. Kromě těch opravdu luxusních a světoznámých značek tu ale najdete i obrovské množství levného zboží. Na levné a kvalitní oblečení a doplňky doporučuji zejména obchody Alcott a Bershka. Připravte se na tlačenice na ulicích i v obchodech. Milán je ovšem výborný i k relaxaci – říká se mu zelené město a nějaký krásný park se tu dá najít za každým rohem.
nakupující žena

Pohyb po městě v mnohém usnadňuje metro a tramvajové tratě. Při nákupech nezapomeňte navštívit Dóm a Galerii Viktora Emanuela, asi nejznámější místní pamětihodnosti. Právě v místech těchto památek najdete největší koncentraci obchodů a nakupujících. Těšit se můžete na krásnou předvánoční výzdobu, upravené ulice a nezapomenutelnou atmosféru. Po vyčerpávajících nákupech stojí za to dojít k vodním kanálům na jihu města, kde jsou koncentrovány bary a restaurace. Ceny jsou na italskou metropoli přívětivé a „náplavka“ opravdu žije.

Pokud hledáte něco extra, okolo milánských kanálů sídlí spousta umělců. Mají zde své obchody s oblečením, tetovací salóny, malířské či keramické dílny a vše, co si dovedete představit. V této sbírce jedinečných podniků jistě objevíte ten pravý dárek pro všechny své blízké.