Proč nemůžeme najít ideálního partnera

Proč nemůžeme najít ideálního partnera

Kdo by nechtěl v životě najít svého ideálního partnera. Vždyť to je jedna z hlavních věcí, které pro svůj život potřebujeme. Mít skvělého partnera, se kterým si rozumíme, sdílíme společné názory a zážitky. Jedině tak dává většině lidem život smysl.

Je ale spousta lidí, kteří svého životního partnera nemají a ani se zatím nerýsuje vidina, že by ho poznali. Proč je tomu tak?
společné štěstí

Přílišné soustředění na hledání partnera

Největším problémem bývá to, že se až přespříliš soustředíme právě na hledání ideálního partnera. Často říkáme, že chceme partnera a toto přání se nám vlastně plní. Naše přání je totiž chtít a proto se nám dostává pořád jenom chtění.  Navíc, někdy je lepší se na hledání partnera nesoustředit a on si nás najde sám.

Setrvávání v nešťastném vztahu

Pokud si s někým začneme, často cítíme, že to není ten pravý, ale přesto s ním stále jsme. Zastáváme názor, že je lepší být s někým, než sám. To je veliký problém, protože pak nejenže nemáme ideálního partnera, ale navíc jsme nešťastní.

Hledání partnera na seznamkách

Co si budeme povídat, i když existuje malé procento, že svého ideálního partnera můžeme najít na seznamce, většinou tomu tak není. Seznamky jsou naopak plné zvláštních existencí, anebo lidí, kteří si z toho dělají legraci. Navíc spousta údajů uváděných na seznamkách je nepravdivých a fotografií stažených z internetu. Když potom dojde k osobní schůzce, mnoho lidí je překvapeno.
zamilovaný pár

Věřme přírodě

Vědci neustále zkoumají lidské vztahy. Partnery si podle nich vybíráme podle zraku, čichu a sluchu. Tyto vjemy se nám automaticky aktivují, aniž bychom o tom věděli. Ženy prý nejvíce využívají čich. Podle vůně dokáží najít co nevětší protiklad, tedy opačnou kombinaci genů, aby jejich potomci byli zdraví. Problém je ovšem u žen, které používají hormonální antikoncepci. U nich je vnímání přirozené vůně zkresleno a voní jim tak právě nejvíce podobné geny.