Pomoc jménem palety

Pomoc jménem palety


Je-li něco vysloveně nezbytné v přepravě zboží a materiálů, ve výrobě, skladování, obchodě, stavebnictví a jinde, jsou to palety. Tedy ony vesměs ze dřeva sbité konstrukce, na něž lze cokoliv naskládat, upevnit to a případně i zabalit, čímž se snižuje na minimum nutnost přenášet jednotlivé části nákladu kus po kuse.
hřebík v paletě
Jak jenom tyto dokážou usnadnit práci a zjednodušit kdekomu život! To, co se na ně naskládá, se totiž nejenom snadno a rychle přepravuje z místa na místo, ale je tu i záruka, že takový náklad efektivně vyplní nákladový prostor dopravního prostředku, že se nic nesesype, nepoztrácí a nepoškodí a že to nezabírá ani příliš místa ve skladu.
A to jsou logicky jenom samá pozitiva. Protože lidé jsou jenom lidé a dokážete si jistě hravě představit, jak by to vypadalo, kdyby nedbalý skladník naházel vše přivezené jednoduše na jednu velkou hromadu, v níž už by se nikdo nikdy nevyznal. Zatímco takto…
palety na sobě
Vše, co je třeba naložit, se na takové palety naskládá, upevní se to a podle potřeby i zabalí, naloží se to i vyloží a převeze s pomocí nízko – či vysokozdvižného vozíku, uloží se to na své místo a zůstane to hezky po kupě, dokud se s tím nenaloží tak, jak se s tím naložit má.
A aby pak bylo vše ještě jednodušší, existuje palet rovnou povícero druhů. Máme tu ty zřejmě nejběžnější a nejznámější, tedy europalety, mající vždy a všude stejné rozměry a další charakteristiky, máme tu ale třeba i gitterboxy, dávající větší naději, že to na nich umístěné nebude rozkradeno či poztráceno, máme ale klidně i palety dělané přímo na míru podle potřeb toho kterého jejich uživatele. Takže si tu každý přijde na své, ať už jsou jeho potřeby jakékoliv.
A co s paletami po použití?
Vyhazovat je rozhodně není zapotřebí. Uplatnit se dají logicky i opakovaně, protože leccos vydrží. A než se tak stane, dají se efektivně uskladnit a nezabírají při naskládání na sebe ani příliš místa.
Prostě dokonalost sama. Navzdory jejich jednoduchosti.