Plot je základ zahrady

Plot je základ zahrady

Plot je nedílnou součástí každé zahrady a domu a má velký význam. Nejen, že plot odděluje pozemky, ale také zabraňuje lidem vstup na Vaší zahradu. V dnešní době existuje spousta druhů plotů a bude jen na Vás, jaký si vyberete. Mezi nejznámější verze plotu patří betonový plot, dřevěný plot a v neposlední řadě také plot pletivový.

Přes samotnou realizací plotu, je dobré si zjistit pár základních informací o plotu. Každý člověk má totiž jiné nároky a požaduje od plotu rozlišné vlastnosti.

Plot (3)

Plot dřevěný je přežitek dřívějších let a lidé si ho často dělají okolo své chaty a chalupy. Můžeme se s ním sekat často na horách a horských hřebenech. Jeho realizace je rychlá a není příliš nákladná. Většino use využívá dřeva jako výplň do plotů. Nevýhodou dřeva je neustálé ošetřování během let.

Plot pletivový je bezpochyby nejrozšířenější plot vůbec. Jeho realizace je velice rychlá a nevyjde Vás na velké peníze. O plot se během let nemusíte nijak moc starat a i tak vydrží dlouhé roky. Dále se dá obstarat ostnatým drátek a dá se natáhnout na velké plochy. Jedinou nevýhodou je, že nemá protihlukovou ani povětrností bariéru. Svůj účel však splní a dokonale vytyčí hranici pozemku a zamezí vniknutí zloděje.

Plot (7)

Plot betonový je univerzální plot, který během let nepotřebuje skoro žádnou údržbu. Plot může dosahovat výšky až 3 metrů a má protihlukovou a povětrností bariéru. Na výběr budete mít mnoho dekorů a výplní. Dále plot zajišťuje naprosté soukromí a má jednoduchý servis. Není problém oplotit jak velký, tak malý pozemek. V zimním období také dokonale zabraňuje vniknutí zvěře, která Vám může zničit ovocné stromky. Na plot také nepotřebujete žádné stavební povolení.

Pokud tedy hledáte vhodnou variantu plotu, tak vsaďte na beton. Nejen, že nebudete mít během let žádné ošetřování, ale také se Vám dlouhodobě vyplatí.