Ostravská muzejní noc

Ostravská muzejní noc

Letošní zahájení Ostravské muzejní noci probíhá před budovou Nové radnice. Přistavené autobusy usnadní všem zájemcům přesun mezi jednotlivými galeriemi, knihovnami, muzejními expozicemi, kluby a školami. Vstupné se neplatí a rovněž přeprava je zdarma.

Prvním navštíveným místem je Galerie výtvarného umění, ve kterém je ke zhlédnutí nejen výstava obrazů současného umění, ale připraveny jsou pro návštěvníky i tvůrčí díly. V nich si mohou zájemci vytvořit barevné masky všech tvarů a velikostí. Vystoupení pěvecké skupiny, doprovázené hrou na bubny, zpříjemní prohlídku. Otevřená pro děti a dospělé je interaktivní audio-vizuální herna, ve které si společně zahrajete v magickém světě obrazů, světel, stínů, barev a zvuků. Při poslechu audioknihy.

Postava ze žaludů

Druhou zastávkou je, na výslovné přání dětí, Hasičské muzeum města. Historická část seznamuje návštěvníky s historií a současností městských hasičů. Připraveny jsou i venkovní soutěže pro děti. Nejvíce se líbí pumpování historickými hasičskými stříkačkami. Rovněž i rodiče zaujme stříkání na terče džberovou stříkačkou. Součástí prohlídky je i nahlédnutí do činnosti příjmu tísňových volání, obsluhovaného profesionálním dispečerem. Nikdo z návštěvníků se nenechá ujít ukázky jízdy historickým hasičským automobilem.

Lidová konzervatoř a múzická škola je třetím zastavením. Pro děti je tu připravena zajímavá tvůrčí dílna. Umožní jim pod odborným dohledem vytvořit originální náramek či náušnice. Dospělí ocení předvedené drátěné šperkařské polotovary a možnost si z nich vyrobit jednoduchý šperk. Koncert klasické hudby pro návštěvníky, v podání posluchačů a jejich pedagogů, vytvoří slavnostní atmosféru slavnostního večera.

Schodiště (2)

Závěr muzejní noci společně strávíte v galerii Mlejn, ve které zrovna probíhá úspěšná výstava regionálního výtvarníka. Součástí galerie je muzeum mlýnků. Expozice je věnována historii ostravských mlýnů. Návštěvníci si mohou vyzkoušet mletí na kamenných šrotovnících. A poslechnout zajímavý komentář k vystaveným exponátům.