K čemu slouží kyslíkové tablety do vířivky

K čemu slouží kyslíkové tablety do vířivky

Vířivé vany podléhají podobnému mechanismu očisty vody jako zahradní či vnitřní bazény. Jsou však specifické v tom, že se v nich vyskytuje velmi teplá voda, jejíž vlastnosti jsou velmi odlišné od té chladnější v bazénech. Jakým způsobem se voda ve vířivkách upravuje?

whirpool

Chlorování

Nejčastější a poměrně spolehlivá metoda, jak účinně, efektivně a rychle čistit vodu od drobných mikroorganismů. Chlór je spolehlivý zabiják, je však nutné před jeho aplikací měřit hodnotu pH, tvrdost vody a samozřejmě kontrolovat množství vázaného chlóru, aby nedocházelo k přechlorování, nebo naopak k nedostatečnému ošetření. Oproti venkovním bazénům s chladnější vodou se z teplé vody chlór rychleji odpařuje, a proto se do vířivek volí spíše tablety, z nichž se aktivní látka uvolňuje pomalu. Většinou se vkládá do plováků, které se před koupelí jednoduše vyjmou. Doporučuje se také využít tablet tří v jedné, kdy je součástí přípravku algicidní látka pro hubení řas a vločkovač pro jejich snadné odstranění ve filtrační patroně.

Aktivní kyslík

Oxygenoterapie využívá značné přednosti a tou je šetrný způsob desinfekce vody vůči naší pokožce a očím. Pro tyto účely slouží tzv. kyslíkové tablety do vířivky. Obsahují tekutý aktivační prostředek, někdy se kyslíkové přípravky používají rovněž v tekuté formě. Tento způsob je ideální zejména pro osoby citlivé na chlór a především pro malé děti.

vířivka

Potrubí a armatury

Každý instalatér nebo zkušený odborník, který se zabývá kontaktem tekutiny na kovové i nekovové materiály, vám sdělí, že vířivky jsou vlivem vysoké teploty vody náchylnější na zanášení nečistot v trubkách a armaturách, tedy v tryskách a ventilech. Může tu docházet k tvorbě vodního kamene, voní řasy, sinic a usazenin ve formě slizu, který je živnou půdou pro řadu mikroorganismů.
Pro tyto účely slouží speciální přípravky na čištění trubek a armatur, aplikují se při zapnuté filtraci a po několika hodinách se voda vypustí a napustí nová.