Jak se vypořádat s toxickým člověkem ve Vašem okolí?

Jak se vypořádat s toxickým člověkem ve Vašem okolí?

Lidé kolem nás jsou různí, každý má trochu jiný pohled na svět, každý se jinak projevuje, ale především je každý trochu jinak citlivý na podněty z okolí. Pokud i vy patříte mezi ty senzitivnější jedince, které i jediný rozhovor s negativním člověkem, dokáže vyčerpat na celý den dopředu, jste tu správně.ilustrace konfliktu
Ať už se jedná o věčného stěžovatele, o sebelítostného upovídánka, o hádavou paní, nebo závistivého strýce. S tím vším se můžeme denně setkávat a takoví lidé jsou pro nás často toxičtí už jen svojí přítomností. Pokud se opravdu cítíte, jako by z Vás někdo vysával život, prvním krokem je si to umět přiznat. Druhý krok je individuální. Buď jsme připraveni se v takových situacích obrnit a to, jak se dotyčný chová, nebo, co říká, brát jedním uchem tam a druhým ven. Pokud připraveni nejsme, jediný správný krok je se takovému člověku vyhýbat.
Ano slyšíte dobře. Ačkoliv nás od malička rodiče učí pravý opak a je to v nás již přirozeně zakořeněno, není naší povinností se vždy stýkat a bavit se všemi. Pokud se můžete svobodně rozhodnout a Váš toxický prvek není například Vaším zákazníkem, kterého musíte obsloužit, je takřka vždy možné tohoto člověka ve svém životě ztišit a omezit skoro jako na Instagramu.
Je nutné si přiznat, že na tom není nic špatného. Nic se na tom nemění ani tehdy, kdy je tento člověk například Váš rodinný příslušník. Distancujte se od toxicity, negativitu v životě nepotřebujete! To však platí i pro Vás. Tím, že někoho v životě „omezíte“ neznamená, že byste k němu měli od teď chovat nějako pasivní zášť. Naopak se smiřte se skutečností a radujte se z toho, že jste svobodný člověk, který má na výběr!přemýšliví muž
Odpočiňte si od daného jedince a možná za nějakou dobu dokonce zjistíte, že už Vám styk s ním tolik neubližuje. Přinejmenším Vám ale psychiky uleví pocit svobody, který pramení ze samotného uvědomění, že se můžete svobodně rozhodnout o tom, s kým se stýkat chcete a s kým ne!