Čistá psí láska

Čistá psí láska

Láska. Pod tímto pojmem jde si představit ledacos. Jako je např. vztah mezi ženou a mužem, matkou a dítětem apod. Jak je známo, vztahy jsou občas komplikované a plné emocí. I když teď máte kolem sebe plno milujících lidí, kde máte jistotu, že vás jednou nezradí? Jeden tvoreček mě napadá a tou je pes, nejlepší přítel člověka, který tohle nemá v povaze.
Pokud ho máte doma, máte jistotu, že vás bude mít kdo rozveselit. Stačí se podívat do jejich korálkových očí a hned je vám líp. Je to opravdu nepopsatelný pocit, co tito čtyřnohý kamarádi dokážou.
Yorský teriér
Někdo by řekl, že to není láska, ale jsou nám pouze oddaní a ví, kdo je tady pánem. Je to nesmysl. Jestli ho opravdu takhle berete a komunikujete s ním pouze pomocí rozkazů a nemazlíte se s ním, bude k vám mít respekt, ale jeho lásku si nezískáte, protože vás poslouchá pouze ze strachu.  Pes je jako dítě, které musíte vychovávat a zahrnovat je velkým množstvím něhy. On z vás tu lásku vycítí a bude vám ji oplácet. Nikdy vás nezradí. Když jste smutní, rozveselí vás a podpoří.  Je mu jedno, jak vypadáte, zda máte o kilo více či méně. Vždy tu bude pro vás a vy byste měli tu být pro něj také. Bohužel ne všichni psí kamarádi se toho dočkají, jelikož je jejich majitelé vyhodí na ulici či přivážou v lese. Jak by se jim líbilo, kdyby to někdo udělal jim? Oni by jim to nikdy neudělali!
Děvče s pejskem
 Než si pořídíte psa, ujistěte se, že ho opravdu chcete, jelikož to není věc, která se dá odložit, ale závazek, o který se musíte postarat a dopřávat mu mnoho lásky jako on ji dopřeje Vám. On by vám nikdy neublížil a od vás čeká to samé. Když se nad tím zamyslím, říkám si, že málokdo si zaslouží jejich lásku, když se k nim chovají tak bezcitně. Nebo jste už někdy slyšeli, že by pes zradil člověka? Já ne. Sama jsem milovníkem psům a patřím mezi ten typ, který raději tráví čas se svými miláčky ne s lidmi, jelikož oni slovo podraz neznají.
 Jak se říká, každý má právo na lásku a to platí i o zvířeti.