Bude mít všechno?

Bude mít všechno?

Jsme na příchod nového človíčka do naší rodiny dobře připraveni? Nebude mu něco důležitého chybět? Co ještě koupit a nachystat? Doma se kupí hromada různých věcí. Ale pokud si na toto téma promluvíme s příbuznými či přáteli a prolistujeme několik „maminkovských a mininkovských“ časopisů nebo stránek na internetu, získáme pravděpodobně pocit, že nám toho chybí opravdu hodně! Než se vydáme na cestu za dalším utrácením, zopakujme si, co je skutečně to nejdůležitější. Co mít doma, než přijde?
miminko v postýlce
Připravíme oblečení
Dostatek oblečení je důležitý. Ovšem zatím stačí opravdu oblečení pro miminka! To větší koupíme později, podle aktuální potřeby. Uděláme si doma zásobu dupaček, triček, „bodýček“ pyžamek. Zkrátka takových těch oblečků na domácí běžné nošení. Miminko jich „spotřebuje“ hodně. Výběr oblečků na ven je samozřejmě potřeba přizpůsobit tomu, jaké je právě roční období.

Připravíme pleny a kosmetiku
Dále je dobré mít zásobu plen. Těch totiž není nikdy dost. Nejmenší miminka jich potřebují asi osm denně!K tomu přidáme pár balíčků vlhčených ubrousků. Další potřebnou věcí je samozřejmě vanička, přípravky do koupele a po koupeli. Nezapomínáme, že všechny ty šampony, gely, krémy, mastičky, olejíčky a pudry musí být výrobky vhodné pro citlivou pleť novorozence! Také si připravíme několik osušek a klasických bavlněných plen Ty výborně sají vlhkost a při péči o mrňousky se nám budou jistě hodit. Nezapomeneme ani na kojenecké lahvičky a dudlíčky!
plyšové hračky
Připravíme se na spaní a cestování
Na každé miminko musí doma čekat postýlka a kočárek! Na cesty autem potřebuje autosedačku, kterou vyzkouší už při první cestě domů z porodnice. Vše musí být pohodlné a bezpečné!

Co nepotřebujeme hned (nebo se bez toho obejdeme)
· drahý přebalovací pult může klidně nahradit i obyčejná přebalovací podložka
· drahé „parádní“ oblečky, ve kterých se někde ukáže či vyfotí jen jednou a pak z nich vyroste
· různé vylepšení a ozdoby (nebesa, kapsáře a jiné) na postýlku a „kreativní hračky“ nad ní (kolotoče), ty začne dítě vnímat až o něco později
· příliš plyšových hraček, které jsou sice moc roztomilé, ale usazuje se v nich prach a mají chloupky, nezapomínáme, že miminka vše ochutnávají!