Božský chládek

Božský chládek

Je totiž parné léto, venku je ve stínu pětatřicet stupňů, lvi v ZOO vyhledávají chládek, slepice snášejí upečené vejce a člověk by nejraději přetočil kalendář blíže k podzimu, aby se už nepekl. Jenže chladnější dny v nedohlednu, vše je rozpálené, po silnicích teče asfalt, voda ve studních dochází, koupaliště se krásně zelenají a jsou zavaleny mnoha odvážlivci, že se na nich nedá ani hnout. A vy si přejete být pračlověkem, který obýval chladné jeskyně ve skalách a nepekl se jako Vy. A co s tím můžete dělat Vy, abyste se neupekly zaživa?
slunce nad domkem
Můžete si pořídit klimatizaci. Ta Vám ve Vašem domově i na pracovištích dokáže zařídit příjemnou, snesitelnou teplotu, přesně podle Vašich představ. Jestli chcete, můžete si teplotu uvnitř místnosti snížit až tak, že si půjdete vyndat z šatníku zimní bundu, abyste neumrzly. A všichni, kdo ji ještě nemají, Vám budou závidět.
Ano, umrznout v létě asi nikdo nechce. Proto i s tímto lidským sluhou je nutné zacházet s rozumem. Proč? Protože když budete mít v místnostech příliš nízkou teplotu a vyjdete ven, kde bude o mnoho stupňů tepleji, můžete si snadno přivodit i velké zdravotní problémy. Mezi ty méně vážné můžete počítat s rýmou a nachlazením, angínou i chřipkou.
klimatizace hotelu
Za ty velice vážné a život ohrožující se dá považovat náhlé velké zvýšení krevního tlaku a s tím spojené potíže, až například po náhlou srdeční zástavu následkem velkého teplotního šoku. I to klimatizace při nevhodném použití dokáže. A zajisté si nepřejete místo letních radovánek a dovolených v zahraničním ráji trávit svůj čas v nemocnici, nebo pod peřinou v posteli a s teploměrem.
Klimatizacejiž nepředstavuje žádnou závratnou investici, ani žádný hlučný přístroj. Klimatizace se dnes vyrábí velmi tiché a elegantní. V žádném případě se nemusíte bát, že by její chod rušil Vaše sousedy.